Outernet toob tasuta ja piiramatu interneti kõigile maailma inimestele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2014 kell 11:35Meediaarenduse Investeeringute Fond (Media Development Investment Fund, MDIF) töötab projekti kallal, mis pakuks tasuta wifit ja võrgule ligipääsu igale inimesele Maal. Firma plaanib madalale Maa orbiidile saata sajad miniatuursed satelliidid juuniks 2015.

 

Meediaarenduse Investeeringute Fond töötab auahne projekti, Outernet, kallal, mis levitaks Internetti telefonidesse ja arvutitesse üle maailma. Side toimiks teatud tüüpi raadiolainete abil, mida tillukesed satelliidid tekitaksid.

Firma kasutab tehnikat nimega kasutaja datagrammi protokoll, mis jagab informatsiooni võrgustiku erinevate kasutajate vahel. See on sarnane signaalile, mis jõuab meie televisiooni – samamoodi kui inimene klõpsib erinevaid telekanaleid, saaks ta klõpsida kindlatel veebilehtedel.

Juba selle aasta juuniks plaanitakse Outerneti projekti prototüüpsatelliidid tehnoloogia testimiseks välja saata. Septembris 2014. esitatakse NASA-le palve testida Outerneti tehnoloogiat Rahvusvahelises Kosmosejaamas. 2015 algab eelduste kohaselt miniatuursete satelliitide tootmine ning juba 2015. aasta juuniks on firma sõnul Outerneti levitamine kosmosest võimalik.

Outerneti projektijuht, Syed Karim, sõnas, et projekti puhul ei ole vaja kuigi palju uurimistööd teostada, sest kõik plaanitavad asjad on juba varasemalt väiksemate satelliitprogrammide ja eksperimentidega tõestatud. Projektijuht on kindel, et tehniliselt ei ole projekti õnnestumine võimatu. Küsimusele, et mis juhtub siis, kui sideoperaatorid püüavad projekti sulgeda, vastas Karim, et nad kindlasti võitlevad oma projekti eest ja võidavad.

Selliste riikide nagu näiteks Hiina ja Põhja-Korea puhul, kus internetitegevus on tsenseeritud, oleks tasuta ja piiramatu küberruumi projekt murrangulise tähtsusega. Projeti visiooniks ongi ületada globaalne informatsiooni leviku lõhe. Juurdepääs teadmistele ja informatsioonile on Outerneti meeskonna sõnul inimõigus, ning projekt plaanib selle õiguse tagada praktilisest küljest, sest praegu on internetis olevale informatsioonile ligipääs vaid 60% inimestest.

MDIF loodab projektiks vajalikud kümned miljonid dollarid koguda annetuste teel.

 

Allikad: Outernet, Daily Mail, Ora Tv

Foto: bowshooter.blogspot.com

 

Toimetas Hendrik Mere

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt