Lõuna-Korea arendab 5G internetti, mis laeb filmi alla ühe sekundiga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. jaanuar 2014 kell 17:30Lõuna-Korea on tehnoloogiliselt arenenud riik, kus lairiba-internetiühendus on tihti kiirem kui USA-s ja Euroopaski. Nüüd on aga riigil plaan internetiühendust veelgi enam arendada – aastaks 2020 plaanitakse luua 5G traadita internet, millega oleks võimalik filmi alla laadida vaid ühe sekundiga.

 

Lõuna-Korea teadusministeeriumi sõnul loodavad nad 4G teenustest 1000 korda kiirema tehnoloogia võtta kasutusele kuue aasta jooksul. Ministeeriumi sõnul tähendab selline kiirus seda, et 800 MB filmifaili saaks alla laadida vaid sekundiga. “Euroopa riigid, Hiina ja USA ponnistavad selle nimel, et arendada välja 5G tehnoloogiat… Kindlasti kujuneb paari aastaga sellel turul välja karm konkurents,“ kirjutatakse ministeeriumi avalduses.

Praeguste plaanide järgi lastakse 2017. aastal välja 5G proovivariant ning toimiv kommertsteenus 2020. aasta detsembris. Uue võrgustiku prioriteetideks on ultra-HD ja hologrammülekanded ning tipptasemel sotsiaalvõrgustiku teenused.

Ametnike sõnul laiendataks teenust ka ülikiirrongidele, mis sõidavad kiiremini kui 500 kilomeetrit tunnis. Praegu on internet vaid kuni 300 km/h sõitvates rongides. “Ülikiirrongid on üle kogu maailma kiiremaks muutumas ning mõned neist Hiinas sõidavad isegi 500 ja 600 km/h,“ ütles  ministeeriumi ametnik, kes soovis jääda anonüümseks. “Kui meil on tehnoloogia, millega võimaldada nendesse rongidesse kiiret internetti, siis avab see meile globaalselt uusi võimalusi.“

 

Lõuna-Koreas kasutab nutitelefoni 78% inimestest

Lõuna-Korea valitsus loodab oma plaani ellu viia investeerides ja tehes koostööd selliste operaatoritega nagu SK Telecom, Korea Telecom, Samsung ja LG. Sellega soovib Lõuna-Korea kaitsta oma superkiire internetiühenduse maailmaliidri positsiooni ning tehnoloogilise riigi kuvandit: üle 78% Lõuna-Korea 50 miljonist inimesest kasutab nutitelefone ning 18–24-aastaste hulgas on see protsent lausa 97%. Samuti loodetakse laiendada telekommunikatsiooni infrastruktuuri varustuse tööstust, mis on seal suhteliselt vähem arenenud kui tugev mobiilseadmete sektor: Lõuna-Koreal on Samsungi juhtimisel 30% osakaal mobiilseadmete maailmaturul. “Kuid telekommunikatsiooni infrastruktuuri seadmete tööstusel on maailmaturul vaid 4,4% osalus ning eksport on piiratud,“ teatas ministeerium.

Samsung Electronics teatas eelmise aasta mais, et nad on edukalt testinud 5G tehnoloogiat, suutes tulla toime infoülekandega kiirusega 1 GB/s kahekilomeetrise vahemaa puhul. Samsungi väitel leidsid nad mooduse, kuidas rakendada millimeetrilisi lainepikkusi, mis olid siiani osutunud ummikteeks. Testis kasutati 64 antennielementi, mis tehnoloogiagigandi sõnul suutsid ületada “soovimatuid leviomadusi”. Siiski oldi sunnitud möönma, et selline tehnoloogia ei ole kommertskasutuses kättesaadav enne selle aastakümne lõppu.

Teadusministeeriumi sõnul testitakse 5G teenust sotsiaalvõrgustikus  juba järgmisel aastal ning 2017. aastal laieneb teenus 3D-fotodele ja pilvandmetöötluse teenustele. Kõiki plaanitavaid teenuseid testitakse 2018. aastal Pyeongchangi taliolümpiamängudel.

 

Allikad: The Guardian, Economic Times

Foto: english.alarabiya.net

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt