Avokaado võib aidata kehakaalu kontrolli all hoida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. jaanuar 2014 kell 12:40Ajakirjas Nutrition Journal avaldatud uuring näitas, et kui lisada pool värskest avokaadost oma lõunalauale, võib see aidata tekitada ülekaalulistel inimestel täiskõhutunnet, vähendada soovi varsti jälle millegi söödava järele ning seega kergendada kaalu kontrolli all hoidmist, vahendas ERR.

 

Uuringus võrreldi avokaado lisamist lõunasöögilauale tavapäraste söögiportsjonite suurusega, eesmärgiga teha kindlaks, kuidas mõjutab avokaado tarbimine täiskõhutunnet, veresuhkru ja insuliini taset. Uuringus osales 26 tervet ülekaalulist täiskasvanud inimest.

Selgus, et neil osalejatel, kes lisasid oma lõunasöögile poole värskest avokaadost, oli oluliselt väiksem soov järgneva kolme kuni viie tunni jooksul taas midagi süüa: nad raporteerisid täiskõhutundest veel tunde pärast lõunatamist.

Täiskõhutunne on kaalu kontrollimisel oluline tegur, sest täiskõhutundega inimestel ei teki erilist soovi kaloririkaste suupistete järele söögikordade vahel. Avokaado suurendas lõunasöögi kalorsust ja süsivesikute sisaldust, tõstmata samas veresuhkru taset. Avokaadode abil võib seega olla võimalik ka veresuhkrut kontrolli all hoida ning seda seisukohta uuritakse edasi.

Värske avokaado on hea kiudainete allikas ning sisaldab häid looduslikke rasvu. Avokaado kui hea terviseallika kohta saad rohkem infot näiteks siit.

 

Allikad: ERR, Nutrition Journal

Foto: vladimiria.blogspot.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt