Loodusravi ja tervislik eluviis: miks see tähtis on ja millest alustada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. detsember 2022 kell 9:32Foto: Canva.com

Eldon Dahl on Kanada loodusravi tööstuse eestkõneleja. 2013. aastal nimetati tema asutatud looduslikke toidulisandeid valmistav ettevõte Life Choice Kanada parimaks loodustoodete tootjaks. Dahl on kasvanud lapsest saadik loodusravi keskel ning pühendunud looduslikel meetoditel tervise toetamise tutvustamisele. Käesolevas artiklis kirjutab ta, miks on just tänapäeval eriti oluline teha elus õigeid valikuid, et tervelt vananeda.

 

Meie maailm on katki ning vajab hädasti parandamist, sest inimeste põhjustatud toksiline keskkond on hakanud mõjutama meie kõigi heaolu ja tervist. Täna vastu võetud ennetavad otsused võivad oluliselt muuta seda, kuidas me elame oma elu ülejäänud aastad, kuid need muutused peavad lähtuma sellest, et me saame, mitte sellest, et me neid vajame.

 

Suurenev keskkonnasaaste mõjutab inimeste tervist

Ühiskond toimib eeldusel, et kogu süsteem kõigi oma vigadega toimib, vähemasti niikaua kuni meie igapäevased vajadused on kaetud. Peavoolumeedia uudisvoog serveerib meile uudiseid valikuliselt, püüdes juhtida meie tähelepanu kõrvale kriitilisematelt uudistelt – aina halvenevast tervisest.

Näiteks USA haiguste kontrolli keskuse (Center for Disease Control – CDC) andmetel kannatab iga viies ameeriklane mingit tüüpi vaimse tervise probleemi käes. Iga minuti tagant diagnoositakse uus Alzheimeri tõve juhtum ning arvatakse, et aastaks 2050 see hulk kahekordistub. 2011. aasta andmete põhjal oli diabeeti haigestunud 8,3% USA elanikkonnast – see teeb üle 25 miljoni diabeetiku. Kolmandik ameeriklastest kannatab mingit laadi kroonilise valu all ning Kanadas on sama probleem 20%-l elanikkonnast. Autismi levik lastel on pidevalt tõusuteel ning alates 2009. aastast on selle esinemissagedus suurenenud 23%.

Varem vähelevinud probleemid haaravad aina nooremaid

Me vajame tuge kõige osas, alates puhtast õhust kuni puhta söögi ja veeni. Esimesena annab sellest märku see, kui meie vaimsed võimed hakkavad hääbuma – seda seostatakse kurnatuse ja rusutusega. Me püüame meeleheitlikult päevaga ühele poole saada, piitsutades ennast kofeiini ja suhkrurohkete energiajookidega. Esimesena saab kannatada lühimälu. Isegi noored inimesed kannatavad lühimä

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt