Mida sisaldab e-sigareti sissehingatav aerosool?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. märts 2023 kell 12:35Foto: TAI

Meenutuseks, et e-sigaret pole mingil moel kehasõbralikum valik kui tavaline sigaret. See sisaldab nii nikotiini kui raskmetalle ning lisaks ka rohkelt tuntud ja tundmatuid mürgiseid ühendeid, mille sünergilise toksilisuse kohta uuringud puuduvad, kirjutab i

 

Korrigeerin pisut populaarset sotsiaalmeedias levivat Tervise Arengu Instituudi (TAI) slaidi: arseen on samuti raskmetall ja alumiinium on toksiline KERGmetall. NB! Nii raskmetallid kui alumiinium on metalloöstrogeenid, st – neil on organismile ka äärmiselt ebasoodus ksenoöstrogeenne toime.

Unustada ei maksa ka sekundaarse ja tertsiaalse suitsetamisega kaasnevaid riske s.t. suitsetavate inimeste läheduses viibimine ja kokkupuude mööblile, nahale jt pindadele sekundaarsest suitsetamisest ülekanduvate jääkainetega tekitab jätkuvalt terviseprobleeme nii suitsetajale endale kui teda ümbritsevatele inimestele.

 

Allikas: Toitumistarkus, TAI

 

Liis Orav

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt