Norrakad testisid: teekotid sisaldavad suhkrut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. mai 2018 kell 13:54Norra telekanal TV2 saatis kahe tootja rohelist teed sisaldavad teekotid Eurofinsi laboratooriumisse analüüsimisele ning tulemused olid üllatavad. Ühe teekoti sisus oli suhkrut 5% ning teises koguni 20%, kuigi pakendil ei olnud toote suhkrusisaldusest sõnagi, vahendab Iltasanomat.

 

Põhjanaabrite väljaande sõnul müüakse mõlemat toodet ka Soomes. 20% suhkrusisaldusega oli Twiningsi tee Green Tea & Lemon (roheline tee ja sidrun), 5% suhkrut (testi kohaselt roosuhkrut) oli Liptoni tootes Green Tea Indonesian Sencha Tradition (roheline tee, Indoneesia sencha traditsiooniline).

Twinings ei soostunud andma Norra TV2-le intervjuud, ent e-postiga saadetud kirjas tõdeti, et nende endi testide kohaselt sisaldasid teekotid 10% suhkrut. Firma esindaja sõnas, et suhkru sisaldust ei märgitud pakendile seetõttu, et see on mõeldud vaid sidruni maitse esiletoomiseks.

Tretil lähimatesse kauplustesse tuvastas Telegrami toimetus eelmainitud Liptoni toote, Twiningsi konkreetne sort hetkel silma ei hakanud. Nüüd jääb üle vaid Eestis müüdavatele teesortidele sarnane suhkrutest teha ja meil ei oleks midagi selle vastu, kui mõni suuremate võimalustega peavoolumeedia väljaanne selle ülesande enda kanda võtaks.

 

Allikas: Iltasanomat, Norra TV2

PS. Uudis tuli ilmsiks juba märtsis 2014, kuid siiani ei ole see saanud suuremat kõlapinda – seetõttu otsustasime oma kunagise uudise ka uuesti avaldada. Kui keegi on kursis, et on tehtud uusi teste, kus suhkurt enam teekottides ei leitud, palun andke ka meie toimetusele teada.

Foto: Aka / Wikimedia Commons

 

Toimetas Sander Soomaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt