Piltuudis: Millal sina viimati toidukauba suhkrusisaldust uurisid?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. november 2016 kell 16:46Toitumis- ja elustiilinõustaja Terje Mander postitas pühapäeval oma Facebooki seinale alloleva pildi ja kirjutas juurde: “Tegime väikse pühapäevase matemaatikatunni! Arvutasime toodete suhkrusisalduse 100g kohta ja lõime visuaalse reaalsuse, suhkrukuubiku kogusena kõrvale! Teadvustada ikka hea! Suhkur segatuna rasvaga tekitab olukorra, kus aju ei fikseeri koguseid! Šokolaadid, kreemikoogid!”

 

suhkur 2

 

Pildi alla lisas ta veel: “Ka soola ja valge jahu ning E-ainete arvutustabelitega võib perepühapäeva sisustada! Väga huvitav maailm ja niipalju saab teada! Mida sisse sööme ja kuhu kaob tervis ning millisel viisil röövitakse ilma meie loata energiat! Lihtsüsivesikud ehk enamik suhkruid ja jahutooted viivad keha kiirele energiarallile, kuid hiiglama hetke mõnule( olgu öeldud, et suhkur aktiveerib ajus sama ala, mis kokaiinisõltlasel ning on tunnistatud teadlaste poolt veelgi tugevamaks sõltuvuseks) järgneb energialangus. Keha justkui trikitatakse suhkru poolt tühjade lubadustega, et kõik jõudvatest kauakestvateks tegudeks on kehal nüüd olemas! Aga see on osava valetaja trikk! Su keha energia tõuseb ja kukub ja tõuseb ja kukub. Nii oled iga natukese aja tagant jälle suhkrunoosi vajamas! Liitsüsivesikuterikka toidu tarbimine tagab ühtlase energia kogu päevaks. Eelista parem neid ja elu muutub!”

Muidugi tasub arvestada ka seda, et rafineeritud valge suhkur ei ole päris sama, kui puuviljasuhkur.

Millal sina viimati kodus olevate toiduainete sisu analüüsisid / endale teadvustasid?

 

Allikas: Terje Manderi Facebook

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt