Plätud võivad jalgadele kahjulikud olla

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. mai 2023 kell 9:45Suvel nii tavapärane jalanõu võib osutuda sinu jalgadele arvatust hoopis kahjulikumaks. Jättes kõrvale plätude ilmselge kaitse puudumise varba peale pillatavate asjade või varba vastu kivi löömise puhul, võivad paljude lemmikjalatsid olla tõeliselt kahjulikud. Jalaravi spetsialist Jackie Sutera ütleb, et jalalabad on kogu keha vundamendiks, olles kogu skeleti alus, mille kahjustumisel tekib doominoefekt, mida teised luud ja liigesed peavad kompenseerima.

 

Nagu iga asja puhul, on ka siin võtmeküsimuseks mõõdukus. Plätude jalgalükkamine basseini ääres või lühikeseks jalutuskäiguks ei tekita tõenäoliselt kahju. Probleemid hakkavad tekkima siis, kui varbavahedest saab sinu igapäevane jalats. Ameerika podiaatrite ühenduse esindaja (podiaatria tegeleb jalalabade probleemidega – toim.) Cary Zinkin ja Jackie Sutera on selgitanud, mis täpsemalt juhtub, kui pidevalt plätudega käia.

Varbad. Kuna sinu jalga hoiab paigas ainult imekitsas materjaliriba, siis peavad varbad haarama jalatsist, et jalga paigal hoida. Aja jooksul võib see viia väikeste lihaste ülekasutamiseni ja kõõlusepõletikuni, mille tagajärjel võib isegi esineda kõõluserebendeid. Liiga sage plätude kandmine võib tekitada haamervarba (liigesedeformatsioon, mille tagajärjel paindub varvas ebanormaalselt), soodustada jalanuki (hallux valgus) teket või mu

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt