Treening võib krooniliste haiguste ravis olla tõhusam kui ravimid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. aprill 2021 kell 18:15Ei ole kahtlust, et regulaarne treenimine aitab keha ja vaimu parema tervise juures hoida. Uuringud näitavad, et treening võib olla palju enamat kui haiguseid ennetav vahend – on leitud, et regulaarne kehaline koormus võib olla krooniliste haiguste ravis sama efektiivne kui retseptiravimid, kuid ilma toksiliste kõrvalmõjudeta.

 

Need ei pea tingimata olema luustikku ja lihaskonda mõjutavad haigused nagu artriit, osteoporoos, fibromüalgia jms. Treening aitab ravida ka metaboolse sündroomiga seotud haiguseid (insuliiniresistentsus, II tüübi diabeet, kõrgvererõhutõbi, ülekaalulisus), südame-veresoonkonna ja kopsuhaiguseid (krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, südamepuudulikkus, astma) ning on abiks isegi vähi ja depressiooni ravis.

Teadusajakirjas British Medical Journal avaldatud analüüsis võrreldi, kas treeningu ja ravimite kasutegur on varasemate kliiniliste katsete andmete põhjal võrreldavad ning aitavad patsientide eluiga pikendada. Seni on uuritud treeningu ja ravimite mõju eraldiseisvatena, kuid nende kasutegurit ei ole omavahel võrreldud. Uuriti nelja valdkonda, milles on varem leitud, et treeningul on kasulik mõju – südamehaiguste ennetus, diabeedi ennetus, insuldi järg

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt