Järjejutt: Dr Wallachi loeng “Surnud arstid ei valeta”, 3. osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. detsember 2020 kell 15:11wallachJoel D. Wallach on USA-s väga populaarne arst, kelle teooriad toitumisest ja tervisest selgitavad, et nn loomulikku surma põhjustab enamasti vale toitumine. Avaldame järjejutuna kokkuvõtte Wallachi loengust “Surnud arstid ei valeta”. Kolmandas osas räägitakse lähemalt PICA sündroomist, suhkruhaigusest ja sellest, miks organismile on vajalikud erinevad mineraalid. Wallachi loengu esimest osa saad lugeda siit ja teist osa siit.

 

Isud (PICA sündroom)

PICA on üks naljakas haigus, mis on loomakasvatajatele ammu teada. Näiteks kipuvad hobused vahel närima pidust söögiküna, ja lehmad, kes kaotavad piimaga suures koguses kaltsiumi, püüavad mäluda kive, konte, kruusa, katuselaaste, okastraati jms. Hea farmer lisab nende sööda hulka mineraale, vastasel juhul võivad lehmad pista nahka terve kuuri. Ka inimestel täheldatakse sellist fenomeni üsna tihti. Nagu kõigile teada, erinevad rasedad naised selle poolest, et nad tahavad kogu aeg midagi. Müksates mehele külge, ütlevad nad: “Tahan jäätist soolakurgiga.” See on tingitud sellest, et arenev loode võtab vajalikud mineraalid ema organismist. Ka väikesed lapsed võivad süüa liiva, nokkida seina küljest suhupistmiseks krohvi ja värvitükke. Sellisel juhul tasub võtta koos toiduga lisamineraale.

Veresuhkruprobleeme tekitab kroomi ja vanaadiumi puudulikkus organismis. Kui organism kannatab pikalt kroomi ja vanaadiumi puudulikkuse käes, tekib lõpuks diabeet. Kroomi ja vanaadiumi peaks andma ka hüperaktiivsetele lastele, keda suhkur “hulluks” ajab.

 

Suhkruhaigus (diabeet)

See on USA-s täiskasvanud elanikkonna hulgas surma põhjusena kolmandal kohal. See haigus võib põhjustada tõsiseid tüsistusi – pimedaks jäämist, neerutalitluse häireid ja südame-veresoonkonnahaigusi. Diabeetiku eluiga võrreldes mittediabeetikuga on keskmiselt lühem. Kui arst saab uue diabeedihaige patsiendi, on ta väga õnnelik, sest on saanud endale eluaegse patsiendi ning loomulikult jätab arst talle rääkimata, et diabeeti on tegelikult võimalik vältida ja ravida.

1957. aastal saadi veterinaarias teada, et diabeeti on võimalik vältida ja ravida kahe mineraali abil. Need andmed avaldati 1957. aasta augustis ajakirjas Federation Proceedings, mis on riikliku terviseinstituudi ametlik ajakiri. Seal öeldi: “Diabeeti on võimalik vältida ja ravida kroomi ja vanaadiumi abil.” Vancouveri ülikooli British Columbia meditsiinikooli andmetel suudab ainuüksi vanaadium asendada täiskasvanud diabeetikutel insuliini. Loomulikult ei saa nad otsekohe oma insuliini asendada. Paljudel kestab see protsess 4–6 kuud, mis tähendab, et see on järkjärguline protsess, mille jooksul tuleb tarvitada võrdses koguses kroomi ja vanaadiumi. Ma olen näinud oma silmaga, kuidas see protsess toimib sadadel ja sadadel patsientidel.

Kiilaspäisus ja kurtus

Mis puutub tinadefitsiiti organismis, siis see ilmub sellisel laialtlevinud kujul nagu kiilaspäisus meestel. Juhul, kui tinadefitsiiti ei likvideerita, areneb välja kurtus.

Edasi järgneb booridefitsiit organismis. Naised peaksid teadma ja austama boori, sest see aitab säilitada luudes kaltsiumi ja kaitseb teid osteoporoosi eest. Boor osal

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt