Ajatu: Inspireeriv lugu: 90-aastane naine elab noorusliku kirega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. märts 2015 kell 12:30 

Ilusat naistepäeva kõigile! Tänane “Ajatu” ilmus esimest korda 6. novembril 2013.

Phyllis Sues on tantsija, ärinaine ja muusik, kelle elustiil võiks paljudele eeskujuks olla. 2013. aasta aprillis täitus naisel 90 eluaastat, kuid ta ei näi veel tempot maha võtmas. Vastupidi – tema aktiivsus ja elurõõm ületavad mitu korda nooremate inimeste aktiivsuse. Veidi enne oma 90. sünnipäeva kirjutas Sues Huffington Postile sellest, mida tähendab elu nautimine 90 aasta vanuselt.

 

Ennast hästi tunda ja hea välja näha on täiskohaga töö. Selle osas ei ole võimalik sohki teha. Sellega peab tegelema iga päev ja iga minut. See on protsess, mida ma armastan ja mille kallal mulle meeldib vaeva näha. Auhinnaks on see, et ma meeldin endale ja mul on loov elu. Loodan, et ma suudan olla loov veel ka kümne aasta pärast.

Elu on väljakutse ning sa saad selle kas vastu võtta ja midagi korda saata või mitte midagi selles osas teha. Minu nõuanne on see, et on ainult üks viis võita: võta väljakutse vastu, tee midagi ja mine oma eluga edasi vanusest hoolimata.

Ma ei tunne ennast 90 aasta vanusena. Tunnen ennast füüsiliselt sama hästi nagu alati ning vaimselt paremini kui varem. Ma harrastan tantsimist ja tegelen iga päev treeninguga. See keha peab aru saama, kes olukorda valitseb ning 90-aastaselt ennast 20-aastasena tunda on parim, mis juhtuda võib. Inimesed küsivad mult sageli, mis mu saladus on. Ma soovitan neile, et liigu, õpi ja kuula.

Selle tulemuseks on terve keha ja mõistus. Ma suhtun täiesti isekalt sellesse, et mu keha ja mõistus kuuluvad kokku. Need on partnerid, kes töötavad, mängivad ja elavad koos. Me ei saa istuda paigal ja mõelda homsest. Keha ja mõistust peab treenima esimesest hingetõmbest alates, muidu läheb kõik allamäge. Numbrite ja vanuse peale mõtlemine on lõks. Vanust ei ole olemas, on vaid elu, mida tuleb igal hetkel elada täiel rinnal.

Ma alustasin oma moeäri 50-aastaselt, hakkasin muusikuks, õppisin itaalia ja prantsuse keelt 70-aastaselt, alustasin tango õppimise ja trapetsiharjutustega 80-aastaselt ning astusin joogastuudiosse esimest korda 85-aastaselt. Nii et kui sa arvad, et sa oled liiga vana, siis arva uuesti!

Mind inspireerib õppimise protsess. Inspiratsioon tekitab loovust ning loovus toob parema elu. Mulle meeldib katsetada ning ma ei karda uusi asju proovida, nii et 80-aastaselt trapetsil lendamine ei tekitanud mingeid küsimusi. Kõrges vanuses muusikuks saamine ei olnud juhuslik. Nii pidi minema.

Ma armastan liikuda ja treenida ning minu treeningurežiim koosneb joogast, tangost, hüppenööriga hüppamisest, koeraga koos matkamisest ja tennisest. Jooga annab sulle uue elu. See on äratuskell iga su keharaku jaoks. Iga lihas ärkab üles ja pöörab tähelepanu. Ma elan selleks, et joogat teha ning teen joogat selleks, et elada. Tee iga joogaasendit nii hästi, kui sa suudad ning siis veidi paremini. Mul on lülisamba artriit, aga sellest hoolimata suudan teha silda, spagaati ja seista pea peal. Tants on alati olnud mu kireks. Mu esimene balletitund oli 14-aastaselt ning sellest hetkest teadsin, et tantsust saab mu elu. Kõigest neli aastat hiljem esinesin Bostoni ööklubis ning õige pea juba Broadwayl.

Alates 18. eluaastast olen pidevalt töötanud ning see on olnud väga hea. Ma tegelen ikka veel loova tööga ning armastan seda, mida teen ega plaani suunda muuta. Olen mõistnud, et kõik on võimalik, kui sa meeldid endale ja teed seda, mida armastad.

Kui sa ei treeni keha iga päev, siis see kuhtub. Kui sa ei treeni mõistust iga päev, siis kaotad selle. Sellepärast õppisin itaalia ja prantsuse keelt, kuna keeleõpe on suurepärane vaimne harjutus. Siis seadsin endale väljakutse kirjutada muusikat. Esimesena kirjutasin muusika ja sõnad oma esimesele loole “Free Fall“ (Vabalangemine), mis oli inspireeritud trapetsil lendamise kogemusest. Sellele järgnes CD 12 looga: “Scenes Of Passion”. Ning seejärel kuus tangot kogumikule “Tango Insomnia”. Praegu kirjutan iga päev lühikesi laulukesi sellest, millega tegelen.

Tango tantsimine on suurepärane treening, kuna see on nii füüsiline kui ka emotsionaalne. See on ainuke aeg, kui ma lülitan oma mõistuse välja, olen lihtsalt hetkes ning tantsin. Kui tants näeb välja vaevatu, siis on see puhas ilu. See on minu kirg. Ma esinen ikka veel, sest see hoiab minu keha vormis, on hea mälule ja toob mu ellu rõõmu. Mul on veel õppida, kuid mul on aega!

Tunnistan, et olen ambitsioonikas, kuid mind juhib kirg ja see ongi saladus. Kirg on nii võimas, andes jõudu nagu kahurikuulil. Kirg on juhtiv jõud, kuid selle tulemuseks on teod. Millegi vaimse ja füüsilise kallal töötamine ja selle kordasaatmine annab mu elule mõtte ning iga läbimurre on järgmine samm redelil. Ma ei anna alla. Päike ja kuu on igaühe käeulatuses ning see rännak on seda väärt! Mu elutee on olnud hea ja ma ei vahetaks seda kõigi tähtede vastu terves universumis.

Aja petmine on võimalik. Ole heas vormis ja naudi enda teekonda. Võta väljakutsed vastu ning anna minna. See on see, mida mina tegin!

 

Vaata videot:

 

Allikad: Huffington Post, Phyllis Suesi koduleht

Fotod: phyllissues.com

 

Toimetas Katrin Suik

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt