Uus koonduuring: näomaskid võivad põhjustada tõsiseid terviseprobleeme

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. mai 2023 kell 14:45Ulatuslik uus uuring leiab, et näomaskid võivad suurendada surnultsündi, munandite düsfunktsiooni ja kognitiivset langust, aga ka süsinikdioksiidi mürgistust, põhjustades tõsiseid terviseprobleeme, vahendab Daily Mail.

 

Saksa teadlaste uues uuringus on jõutud järeldusele, et näomaskid võivad isegi lühiajalisel kandmisel põhjustada süsinikdioksiidi mürgistust ja rasedatel naistel võib maskikandmine märkimisväärselt kaasa aidata surnultsündidele, samuti munandite düsfunktsioonidele ja laste kognitiivsele langusele.

 

Kokkuvõte 43 eelnevast uuringust

Daily Maili teatel sisaldab ajakirjas Heliyon avaldatud uuring ülevaadet 43 varem avaldatud uuringust CO2-ga kokkupuute, maskide kandmise ja raseduse kohta.

Uuringus märgitakse, et isegi lühiajaline kokkupuude CO2 kontsentratsiooniga, mis on kuni 0,3%, põhjustas ühes uuringus ajukahjustusi, suurenenud ärevust ja mälu halvenemist nii tiinetel rottidel kui ka noortel hiirtel.

Teises uuringus, kui isased hiired puutusid nelja tunni jooksul kokku 2,5-protsendilise CO2-ga, hävinesid nende munandirakud ja sperma. Samaväärne kogus inimestele oleks 0,5 protsenti CO2-st samal ajavahemikul.

Veel üks eksperiment avastas, et surnultsünd ja sünnidefektid esinesid tiinetel rottidel, kes puutusid kokku vaid 3 protsendi CO2-ga, mis oleks inimestel võrdne 0,8 protsendiga.

Samuti viitavad autorid uuringutele, mis leidsid, et vaid viis minutit maskikandmist tõi kaasa CO2 taseme tõusu 1,4–3,2 protsendini.

Kuigi teadlased märgivad, et ülevaade pakub ”kaudseid tõendeid”, vihjates samas surnultsündide hüppelisele kasvule COVID-19 puhangu ajal.

 

Eelnevalt leidsid Rootsi teadlased, et surnultsündide määr kasvas pärast puhangut seitsmelt 1000 sünni kohta 21-le 1000 sünni kohta, samas kui Ühendkuningriigi juhtivas haiglas kasvas surnultsündide määr neli korda.

”Olemas on kaudsed tõendid selle kohta, et populaarne maskide kasutamine võib olla seotud praeguste tähelepanekutega, mille kohaselt on surnultsündide arv kogu maailmas märkimisväärselt tõusnud, nimelt 28–33 protsenti,” kinnitasid Saksa teadlased.

Samuti märgivad nad, et uuringud näitavad ”pandeemia ajal sündinud laste Apgari hinnete kahe täieliku standardhälbe verbaalse, motoorse ja üldise kognitiivse jõudluse vähenemist”.

Dr Kevin Bassil, raku- ja molekulaarbioloogia doktoril on uuringu kohta üksikasjalik lõim, mida saab siduda allpool:

Tulemused on kooskõlas Ühendkuningriigi Terviseohutuse Agentuuri (UKHSA) avaldatud aruandega, milles jõuti järeldusele, ”tõendeid ei saa esitada”, tõestamaks, et meditsiinilise kvaliteediga näomaskid kaitsesid haavatavaid inimesi vähimalgi määral COVIDi eest.

Mitmed uuringud on jõudnud samale järeldusele, kuid vaatamata kõigele sellele kannavad inimesed endiselt maske, mõned koolid sunnivad endiselt lapsi maske kandma ning mõned lennufirmad ja reisifirmad sunnivad endiselt maskide kandmist.

 

Maskid on mõttetud, näitavad uuringud

2020. aasta algusest peale on olnud üldteada, et maskid ei tee praktiliselt midagi. Neid, kes vastupanu osutasid, isegi arste, karistati ja neil keelati oma muresid avalikult väljendada.

[Loe ka epidemioloog Paul Elias Alexander: Põhjalik analüüs: koroonaviiruse kontrollimeetmete ebainimlikkus on tänaseks selgelt tõestatudTelegram (13. mai 2022).]

 

Allikad: Summit News, Infowars

 

Toimetas Revo JaansooKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt