Metauuring kinnitab: maskid ei kaitse koroona eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. veebruar 2023 kell 13:48Foto: Pixabay / vperemencom

Poliitika ja teadus eksisid: üle maailma kehtestatud (orja)maskinõue avalikes ruumides ei suutnud „koroona levikut“ takistada, selgub tunnustatud Cochrane’i instituudi ülevaatest. Briti teadlased töötasid läbi aastatel 1980–2022 tehtud 78 uuringut, milles osales kokku 611 000 inimest. Metaanalüüs jõudis järeldusele, et maskid ei kaitse „koroonanakkuste“ eest.

 

Lisaks kätepesule on poliitikud ja neid nõustavad teadlased tänaseni propageerinud suu- ja ninakatte kandmist kui ühte olulisemat koroonainfektsiooni ennetamis meedet. Mõnes riigis (näiteks Saksamaal) kehtb nende näomähkmete kohustus endiselt kaugrongides, arstipraksistes ja haiglates. Kuus Cochrane’i hinnatud uuringut viidi läbi koroonapettuse haripunktis, aga kokkuvõttes keskenduti 42 aasta jooksul tehtud uuringutele maskide tõhususe kohta hingamisteede haiguste ravis.

 

Meditsiinilistel ja FFP2 maskidel pole praktiliselt mingit vahet

Selle uuringu tulemus kõigutab usku suu- ja ninakatete tõhususse. Autorid leidsid, et maski kandmisel on “tõenäoliselt vähe või üldse mitte mingit mõju gripilaadse haiguse või COVID-19-laadse haiguse esinemissagedusele”, vahendab Ärzte-Zeitung.

Ajakirja andmetel ei avaldanud maski kandmine mingit mõju ka laboratoorselt kinnitatud (ebateaduslikult kasutatud PCR-testide tulemus) grippi või SARS-CoV-2 „koroonaviiruse nakkustesse“ haigestumise osas ja nende haiguste levikule. Lisaks kinnitas analüüs, et oli “vaevu mingeid selgeid erinevusi, kui võrrelda meditsiinilisi/kirurgilisi maske ja respiraatoreid standardiga N95/FFP2”.

Lamemaalastel oli taas õigus.

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

Allikas: jungefreiheit.de

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt