24-aastaselt surnud noormehe kiri sulle: võta kontroll oma elu üle enda kätte

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. aprill 2022 kell 8:07“Need targad sõnad kirjutas mu poeg Linus Magnusson enne oma surma. Jagan tema mõtteid teiega, et tema hääl kõlaks edasi. Me kõik peaksime elama nii!” Rootsis elav Kia Dahlström jagas 2019. aastal Facebookis avalikult oma poja surmaeelseid sõnu, sest ta poeg soovis jagada maailmaga oma mõtteid, mis võivad tunduda lihtsad… Alles siis, kui sul pole võimalik enam midagi teha, mõistad, mis on elus oluline.

 

Olen vaid 24-aastane. Ometi valisin juba välja oma viimase lipsu, mida ma kannan mõne kuu pärast oma matustel. See ei pruugi sobida minu ülikonnaga, aga minu arvates on see ideaalne.

Vähidiagnoos tuli minu jaoks liiga hilja, et anda mulle isegi lootust pikemaks elueaks, kuid olen aru saanud, et surma puhul on kõige tähtsam see, et lahkute sellest maailmast natuke paremas maailmas, kui see oli enne teid ja teie panust. See, kuidas ma olen oma senist elu elanud, minu olemasolu või õigemini selle lõppemine, ei tähenda midagi, sest olen elanud oma elu, tegemata midagi, mis oleks maailma muutnud.

Varem mõlkus mu peas nii palju asju. Kui sain teada, kui vähe aega mul on elada jäänud, mõistsin, millised asjad tegelikult loevad. Niisiis, ma saadan teile omakasupüüdlikel põhjustel sõnumi. Ma tahan anda oma elule tähenduse, jagades teiega seda, millest olen aru saanud.

* Ära raiska oma aega tööd tehes, mis sulle ei meeldi. On ilmselge, et sa ei saa hästi hakkama millegagi, mis sulle ei meeldi. Kannatlikkus, kirg ja pühendumus tulevad kergesti, aga ainult siis, kui armastad seda, mida teed.

* Rumal on karta teiste inimeste arvamust. Hirm nõrgestab ja halvab sind. Kui sa lased sellel ennast mõjutada, võib see kasvada ja muutuda iga päevaga hullemaks, kuni sinust pole enam midagi järele jäänud. Kuula oma sisehäält ja järgi seda. Mõned võivad sind pidada napakaks, kuid teised arvavad, et sa oled legend.

* Võta oma elu kontrolli alla, võta täielik vastutus asjade eest, mis sinuga juhtuvad. Piira oma halbu harjumusi ja proovi elada tervislikumalt. Leia spordiala, mis teeb sind õnnelikuks. Lase oma elu kujundada iseenda tehtud otsustel, mitte nendel, mida sa ise pole teinud.

* Väärtusta inimesi enda ümber. Sinu sõbrad ja sugulased on alati lõputuks jõu ja armastuse allikaks. Sellepärast ei tohiks sa neid kunagi iseenesestmõistetavana võtta.

Mul on raske väljendada nende lihtsate arusaamade tähtsust, kuid loodan, et te kuulate kedagi, kes on kogenud, kui väärtuslik on aeg.

Ma ei ole õnnetu, sest saan aru, et mu elu viimased päevad on olnud tähendusrikkad. Kahetsen ainult seda, et ma ei saa näha palju lahedaid asju, mis varsti juhtuma peaksid, nagu näiteks tehisintellekti loomine. Samuti loodan, et sõjad Süürias ja Ukrainas saavad peagi läbi.

Sa võid triivida läbi elu, lihtsalt lastes ennast kaasa kanda, kaotades päevast päeva, tund tunni järel aega. Või võidelda selle eest, millesse usud ja kirjutada oma elu suurepärase loo. Loodan, et teed õige valiku.

Jäta sellesse maailma jälg. Ela elu, millel on tähendus, olenemata sellest, kuidas sa seda määratled. Pürgi selle poole. Paik, kust me lahkume, on kena mänguväljak, kus kõik on võimalik. Meie elu on põgus säde sellel kaunil väikesel planeedil, mis liigub uskumatu kiirusega tundmatu universumi lõputusse pimedusse. Naudi oma aega siin kirglikult. Muuda oma elu põnevaks! Anna sellele tähendus.

 

Allikas ja foto: Facebook

 

Tõlkis Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt