Kehakeemia mõju all: kuidas mõjutavad hormoonid armastust ja suhteid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. juuni 2020 kell 19:08kehakeemiaLegendid armastuse nõiajookidest ja mürkidest viitavad sellele, et juba iidsetest aegadest peale on inimesed teadnud, et armastus käib keemia kaudu. Seda, kuidas inimeste hormoonid reguleerivad iha, külgetõmmet ja pikaajalist sidet kahe inimese vahel, on omajagu uuritud ning jõutud järeldusele, et meil praktiliselt puudub kontroll selle üle, keda me kütkestame või kellesse armume.

 

Kuidas siis kehakeemia mõjutab seda, kelle me välja valime ja kuidas me end tunneme?

 

Esimene etapp: ihaldamine

Sa oled vallaline ja tahad oma “sarved maha joosta”. Sa lähed õhtul baari ja näed atraktiivset inimest, kes naerab koos oma sõpradega. Peatselt hakkad ette kujutama temaga suudlemist, tema puudutamist ja temaga koos öö veetmist. See on armastuse esimene etapp: iha ja himu.

Seda etappi kontrollivad kaks hormooni: testosteroon ja östrogeen (ka naistel on testosterooni, kuid väiksemates kogustes kui meestel). Need hormoonid reguleerivad inimeste reproduktiivset süsteemi, aktveerudes, kui kohtad atraktiivset isikut (see on ka põhjus, miks rasestumisvastased tabletid võivad mõjutada sugutungi).


Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt