Mitu inimest oled sina täna verbaalselt maha lasknud? 3 põhimõtet vaenu vähendamiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. märts 2022 kell 11:24“Mitu inimest oled sina täna verbaalselt maha lasknud, samal ajal kinnitades, et sõda on kohutav ja peaks lõppema,” küsib Telegrami kolumnist Merle Martinson.

 

Kui ma arvasin, et kaks eelmist aastat oli inimvaenuliku käitumise musternäidis, siis nüüd oleme saavutanud täiesti uue taseme.

Samas kõik räägivad, et tahavad muutust. Soovitakse teistsugust maailma.

Rahulikku, arvestavat, austavat, hoolivat.

Tundub, et inimkond ei saa nende sõnade tähendusest tegelikult aru.

Muud moodi ei saa seletada hetkel igasuguse meedia, nii laiatarbe- kui ka sotsiaalmeedia, lehekülgedel toimuvat.

Kui sa ise ei ole valmis muutuma ja muutma oma käitumis- ja mõtlemisviisi, ei saa muutuda ka maailm.

Alusta iseendast!

  1. Sõdimine ei võrdu rahuga! Kui sul on teema, millele sa reageerid vihaga, siis on sinu sees mõni trauma või läbielamine, mille sa pead ise lahendama. Leia see ülesse ja tervenda. Nii on palju ilusam ka su enda elu – mitte ainult nende oma, keda sa ründamata jätad.
    Iga arvamust on võimalik väljendada jäädes austavaks ning andes vaid infot kui teist võimalikku valikut võimalikule kuulajale. Mõista, mida see lause tähendab.
  2. Isiklik vastutus! Me saame anda oma infoga inimestele lisavaliku, aga neil on VABADUS see info kas vastu võtta või mitte. Me ei vastuta teiste inimeste elu valikute eest! Ei maksa sellest stressi minna. Võta pigem mõni hea eneseabi raamat, mis aitab sul mõista, mida tähendab enda elu loomine nii, et vastutad vaid iseenda õnne eest. Soovituseks oleks “Eluterve pohhuisti käsiraamat” Tom Valsbergilt.
  3. Erinevad vaatenurgad kui demokraatia alus. Mõista, et teine pool ei ründa ega suru sulle midagi peale, vaid annab lihtsalt uusi vaatenurki. Info andmine ise ei ole peale surumine. Kui sa ei soovi seda infot vastu võtta, see ei kõneta sind, siis sul on vaba valik seda mitte oma elus rakendada.

Neid kolme põhimõtet järgides kaob maailmast palju vaenulikkust.

Samuti saavad kõik areneda vastavalt oma vajadustele, kedagi tagasi hoidmata, ning enda eluteele asjatuid koormaid võtmata.

Enne millegi lugema või kommenteerima hakkamist vaatle, kas sa jagad neutraalselt infot või siiski reageerid enda sisemistele valudele, mis vajavad lahendamist!

Õnnelikumaid päevi meile kõigile!

 

Marle Martinson

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt