Ameerika põlisrahvaste nõukogu avaldus seoses Fukushima tagajärgedega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. november 2013 kell 19:30Põlisrahvaste nõukogu pöördumine peegeldab Põhja- ja Lõuna-Ameerikas elavate indiaani rahvaste vaimset tarkust, mis on kantud sügavast murest Maa tuleviku pärast, kutsudes üles taastama rahu, harmoonia ja tasakaal meie ühiseks tulevikuks kõigi elusolendite nimel.

 

See avaldus on kirjutatud meile võõras keeles ega suuda seetõttu anda edasi meie sügava mure tõelist suurust.

 

Looja lõi aegade alguses Maale inimesed ning andis meile eluviisi, mida on antud edasi põlvest põlve. Meie ei ole seda eluviisi aga oma tegudega austanud ning peame nüüd hakkama elama põliste õpetuste järgi, et taastada universaalset tasakaalu ja harmooniat. Me oleme osa Loomisest, seega kui me murrame Loomise seadusi, hävitame me endid.

Meil, Emakese Maa põlistel hooldajatel, ei ole teist valikut kui järgida ja hoida au sees põliseid õpetusi, mis hoiavad Elu järjepidevust. Me tunnustame meie sidet Emakese Maaga ning mõistame, et ta on elu allikas, mitte ressurss, mida ära kasutada. Me räägime täna kogu Loodu nimel, et edasi anda põletav sõnum: inimene on läinud liiga kaugele, seades meie ellujäämise kaalukausile. Me hoiatasime teid, et ühel päeval te ei suuda enam kontrollida seda, mida olete teinud. See päev on käes.

Looduse ja Maa inimeste hoiatuste eiramine on viinud meid enesehävituslikule teele. See hävituslik tee on viinud Fukushima tuumakriisini, Mehhiko lahe naftakatastroofini, naftajuhtmete vigadeni. Peale selle põhjustavad need tegevused ja nende arendamine pühade paikade ning eluks vajaliku püha vee hävimist ja riknemist.

 

Võimsad tehnoloogiad on kontrolli alt väljas ning ohustavad elu tulevikku.

Juba ainuüksi Fukushima tuumakriis on suureks ohuks inimkonna tulevikule. Ent meie mure on märksa ulatuslikum kui see üks oht. Me oleme mures üha kuhjuva saastatuse pärast, mis levib üle kogu maailma inimeste tegude tõttu. See on kombinatsioon ressursside mõtlematust raiskamisest, geneetiliselt muundatud organismidest, moraali allakäigust, looduse saastatusest, invasiivsete liikide levitamisest ja paljudest muudest probleemidest, mis ohustavad tulevast elu Maal.

Kogunevad halvad otsused ja neile vastavad teod on alati äärmiselt lühinägelikud. Nad ei arvesta tulevaste generatsioonidega ega austa Looja looduslikku seadust. Me kutsume valitsusjuhte tungivalt üles meile vastama ja meiega asju läbi arutama, et lahendada maailma probleeme ilma sõjata. Me peame lõpetama sõjapidamise Emakese Maa ja meie endi vastu.

Me mõistame, et kõik need laastavad teod saavad alguse inimestest, kes näitavad oma eluviisiga, et nad ei hooli sellest, et Maa on kogu elu allikas. Nad on eemale kandunud põlistest õpetustest, heites kõrvale Looja loomuliku seaduse. Inimkond peab nüüd tunnistama, et me oleme loonud tee enesehävituseni. Me peame taas au sisse tõstma põlised õpetused, et peatada seda hävitustööd.

Põliste õpetuste pühadust on rikutud. Selle olukorra vaagimiseks kogunesid Maa põlisrahvaste vaimsed juhid, kes kannavad vastutust oma inimeste ees nii Põhja- kui ka Lõuna-Ameerikas Valge Piisoni Püha Piibu tseremooniale, et läita püha tuli neljaks päevaks 2013. aasta septembri lõpus, et täita oma pühasid kohustusi. Pealikud tõdesid, et hävituslik alge ammutab jõudu meie ennasthävitavate tegude kaudu. Me oleme kõik erinevas ulatuses vastutavad selle eest, et me kutsusime esile selle hävituse vaimu ning seega oleme me kõik kohustatud alustama selle taastamist, mida me oleme kahjustanud, aidates üksteisel kanda meie püha vastutust Maa ees. Meie, Emakese Maa põlised hooldajad, pakume oma vaimset jõudu, tarkust ja visiooni globaalsele kogukonnale, et aidata juhtida tegusid, mida on vaja, et ületada praeguseid ohte kogu elule Maal.

 

Meie omaenese keha annab meile viite, et ära tunda Emakesel Maal voolava püha vee eesmärki. Me austame oma vaimset sidet Emakese Maa elujõuga. Keegi ei tohi müüa ega reostada oma ema verd. Need kasuahned teod peavad lõppema ning me peame taastama oma püha suhte Vee Vaimuga.

Maa inimesed mõistavad, et Fukushima tuumakriis ohustab jätkuvalt kogu elu tulevikku. Me mõistame selle kriisi täit ulatust, ja seda vaatamata info mahavaikimisele ja tõe filtreerimisele, mille taga on korporatsioonide omanduses olev meedia ja riigid. Me ärgitame meediat, korporatsioone ja riikide ühendusi tunnustama ja edasi andma tõeseid fakte selle kohta, mis meid ohustab, et rahvusvaheline kogukond saaks töötada koos, et seda kriisi lahendada, tuginedes tõele.

Me ärgitame rahvusvahelist kogukonda, Jaapani valitsust ja TEPCO-t ühendama oma jõupingutusi, stabiliseerimaks tuumaohtu, mida kujutab endast Fukushima Daiichi tuumajaam. Kindlustamaks seda, et Jaapani valitsust ja TEPCO-t toetaks kvalifitseeritud personal ja info, kutsume üles kaasama koostöösse tänapäevaseid tuumaeksperte üle kogu maailma, et tegeleda koostöö, nõu ja tehnilise abi pakkumisega, et ennetada edasist radioaktiivset saastumist või isegi tuumaplahvatust, millel võivad olla apokalüptilised tagajärjed.

 

Rahu vundamenti tugevdab põliste õpetuste järgimine meis eneses.

On kuulutatud mitmeid ettekuulutusi ja pühasid õpetusi. Meie, Maa inimesed, saime juhiseid, et põlistarkust tuleb jagada uuesti, kui tasakaalutus ja ebakõlad on vallutanud Emakese Maa. 1994. aastal naasis Valge Piison, Püha Piibu tooja, Lakota, Dakota ja Nakota inimeste juurde püha sõnumiga, et tuuled on pöördunud. Sellest ajast saadik on mitmeid teisigi sõnumitoojaid valgete loomade kujul tulnud ja öelnud, et me peame äratama üles oma lapsed. On aeg. Seega, võtke kuulda pühasid õpetusi.

 

Kogu Elu on püha. Me astume Ellu pühade olenditena. Kui me kasutame ära Elu pühadust, mõjutame kogu Loomist.

Me kutsume üles kõiki riike ja inimolendeid üle kogu maailma töötama koos meiega, Emakese Maa põliste hoolekandjatega, et taastada põlised õpetused ning hoida nüüd ja edaspidi au sees Looja loomulikku seadust kui kõikide otsuste tegemise vundamenti.

Meie kui inimeste kollektiivne tulevik on meie endi kätes ja me peame tegelema Fukushima tuumakriisi ja kõikide teiste tegudega, mis rikuvad Looja loomulikku seadust. Me oleme jõudnud oma eksistentsis teelahkmele. Me suudame ära hoida selle potentsiaalselt katastroofilise tuumaõnnetuse, tulles kokku heade mõtete ning ühiseid palveid lugedes globaalse kogukonnana kõigist uskudest.

Me oleme Maa rahvas, kes on ühendatud Looja seadusega püha kohustusega kaitsta ja kanda vastutust, et pikendada Elu kõigile tulevastele põlvkondadele. Me väljendame sügavat muret meie jagatud tuleviku suhtes ning kutsume kõiki üles vaimselt ärkama. Me peame koos töötama, et aidata Emakesel Maal end ravida, et ta saaks taas anda tasakaalu ja harmoonia kõigile oma lastele.

 

 

Nõukogu pöördumist inglise keeles saad lugeda siit.

Allikas: Waking Times

Foto: Vimeo

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt