Anna allkiri, peatamaks Fukushima radioaktiivse vee laskmine ookeani

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. september 2013 kell 18:50Koos mitmete teiste organisatsioonidega algatasid GreenAction ja Greenpeace Japan internetis rahvusvahelise allkirjade kogumise kampaania, mis kutsub peatama  Fukushima radioaktiivse vee laskmist ookeani, vahendab rohelist mõtteviisi propageeriv portaal Bioneer.

 

Täna ilmus uudis, et Jaapan alustab oma viimase töötava tuumareaktori väljalülitamist ja saab ühiskonnas valitseva umbusu tõttu aatomienergia vastu mõneks ajaks tuumavabaks riigiks. Riigi lääneosas asuva Ohi tuumajaama 4. reaktor lõpetab elektri tootmise homme varahommikul. Analüütikute sõnul jääb Jaapan tuumaenergiata vähemalt kuni detsembrini, mis on pikim sedalaadi katkestus alates 1960-ndatest. Ekspertide sõnul kulub reaktorite kontrollimiseks ja taaskäivitamiseks vähemalt pool aastat.

Jaapani võimud on avaldanud, et Fukushima Daiichi tuumajaamast lekkiv radiatsioon on saavutanud nii kõrge taseme, et sealt võib saada surmava koguse kiiritust kõigest loetud tundidega. Samas, hiljuti toimunud rahvusvahelise olümpiakomitee kokkusaamisel esitas Jaapani peaminister Tokyo ühe kandidaadina 2020. aasta olümpiamängude toimumiskohana, lubades, et seitsme aasta pärast ei ole Fukushima katastroof enam üldse probleem.

Paraku on ka kõige positiivsemad ennustused lubanud, et Fukushima puhastamiseks läheb vähemalt 40 aastat. Ometi räägivad tuumaenergia pooldajad jätkuvalt seda, et tuumaenergia on madala maksumuse ja väikese süsinikujalajäljega energia ning oluline tööriist kliimamuutuse vastu võitlemisel.

Petitsiooniga, mille eesmärk on peatada Fukushima radioaktiivse vee laskmine ookeani, saad tutvuda ja sellele oma hääle anda SIIN

 

Allikad: Bioneer, ERR, Telegram

Foto: OpEdNews

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt