Dalai-laama õpetusi Riias saab jälgida otseülekandena internetis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. mai 2014 kell 15:30dalai-lama-climate-changeTiibeti usujuht ja Nobeli rahupreemia laureaat Tema Pühadus XIV dalai-laama Tenzin Gyatso annab 5. ja 6. mail budistlikke õpetusi Riias Kipsala messikeskuses. Õpetused on jälgitavad koos eestikeelse tõlkega ka otseülekandena internetis, vahendab Alkeemia.

 

Tiibeti usujuhi Tema Pühadus XIV dalai-laama Tenzin Gyatso õpetused on jälgitavad otseülekandena internetis aadressil http://lv.dalailama.ru/online-ee.php.

 

Otseülekande ajakava Eesti aja järgi on mõlemal päeval sama:

09.30-11.30

13.30-15.30

 Venekeelne sünkroontõlge õpetustel on interneti vahendusel kättesaadav aadressil http://lv.dalailama.ru/online.php ja ingliskeelne tõlge aadressil http://lv.dalailama.ru/online-en.php.

 

Tiibeti usujuhi kahepäevased õpetused hõlmavad mahajaana budismi tüviteksti Südasuutrat ja tiibeti munga, joogi ja filosoofi Gyalsey Thogmey Zangpo (1285–1369) poolt kirja pandud 37 bodhisattva käitumisviisi. Õpetused keskenduvad nõnda budismi kahele peamisele tugisambale – kõikehõlmavale tarkusele ja kaastundele kõigi tajuvate olendite suhtes.

Sissejuhatus Südasuutrasse ja täpsem info õpetuste kohta on leitav veebilehelt www.dalailama.ee.

Dalai-laama õpetustega koos leiavad Riias aset ka ainulaadsed näitused ja sündmused: fotonäitus “Dalai-laama. Seni kuni kestab maailmaruum…”, pühade budistlike rullmaalide (thangkade) näitus “Elav traditsioon – Nikolai Dudko budistlikud thangkamaalid”, andeka vene režissööri Vitaliy Manskiy dokumentaalfilm “Sunrise/Sunset” (Koidik/Loojang) ning vene kultusliku protestimuusiku Boriss Grebentšikovi ja ansambli Akvarium spetsiaalne kontsert.

Tema Pühadus XIV dalai-laama on külastanud Balti riike ja Eestit varasemalt kolmel korral, kuid budistlikke õpetusi pole ta oma varasematel visiitidel andnud. Kuigi dalai-laama loobus mõne aasta eest vabatahtlikult oma poliitilisest võimust, on lisaks usujuhi positsioonile temast kujunenud maailma eetilise poliitika võrdkuju.

Kommunistlik Hiina Rahvavabariik anastas ja okupeeris Tiibeti 1950. aastal. Dalai-laama põgenes 1959. aastal oma kodumaalt ning on sestpeale elanud Indias paguluses.

 

Lisainfo: www.dalailama.ee

 

Allikas: Alkeemia

Foto: dalailama.ee

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.