Hawaii massaaž Lomi lomi vabastab stressist nii füüsilisel kui vaimsel tasandil

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. aprill 2018 kell 20:45Hawaii juurtega ebatavaline massaaž Lomi lomi tegeleb üheaegselt nii haiguse põhjuse kui ka tagajärjega ning toetab inimese isetervenemisvõimet. Massaaž baseerub traditsioonide kohaselt Huna filosoofial, mille õpetuse kohaselt ringleb maailmas eluandev energia mana. Iidsetel aegadel tegid massaaži kahuunid – preestrid ja müstilise tarkuse ning tervendusmeetodi valvurid. Nad ühendasid massaaži tantsimisega ümber kivialtari. Rituaali tehti tavaliselt väljavalitutele – kogukonna autoriteetsetele isikutele. Massaaž kestis mitu tundi, isegi päevi ja samal ajal kõlasid tervendavad hümnid. Lomi on Havailt pärit nimetus, mis tõlgituna tähendabki massaaži.

 

Lomi Lomi Nui bioenergeetiline massaaž hõlmab endas palju erinevaid tervendustehnikaid, nagu lõdvestav massaaž, akupunktuur, refleksoloogia, bioteraapia, reiki. Massööri ülesandeks on ka mõjutada patsiendi meelt positiivselt. Lomi lomi töötab väga erinevatel inimelu tasanditel. Füüsilisel tasandil stimuleerib ta vereringet, seedimist, luustikku ja kuse-suguelundkonda. Krooniliste haigustega inimesed saavad tänu massaažile jagu oma valudest. Tehes massaaži süstemaatiliselt, võib see täielikult taastada inimese tervise.

Lomi Lomi Nui massaaž algab alati sellega, et tehakse taotlus spetsiaalselt inimese tervendamiseks ja tema tervise heaks. Käsi, küünarnukke ja küünarvart kasutatakse dünaamiliste, sügavate liigutuste tegemiseks, mis matkivad ookeanivee mõõna, tõusu ja voolamist.

Massaaž mõjutab õrnal ja loomulikul viisil inimese mentaalsust. Vabastades stressi tõttu põhjustatud pinget patsiendi lihastest, saadakse jagu ka erinevatest probleemidest. Vabastatud energia suunatakse edasi uutel viisidel ning uued positiivsed mustrid luuakse meie alateadlikus meeleosas.

“Rohkem kui massaaž juhib seda protsessi iidne Aloha vaim ja tarkus, tervendades ja inspireerides, avamaks oma tõelist potentsiaali. See on kogemus, mis uputab enda alla meele, kasutades selleks liikumist, hingamist, rütmi ja fokusseeritud pikki ja voolavaid liigutusi mööda keha üles, alla ja ümber keha,” tutvustab seda stiili massöör Riita Jaup, kes on viimased 8 aastat olnud Shindo venitustundide juhendaja ning viimased kolm aastat tegelenud Lomi lomi massaažiga.

“Lomi lomi püüab vanu mustreid uuendada. Me jõuame oma tõelise olemuseni. Probleemid ja erinevad olukorrad, mis varem tundusid keerulised ja raskesti talutavad, muutuvad kergemini lahendatavateks ja mõne aja pärast nad enam ei põhjusta meile stressi ega ärritust. Me saavutame rahu ja loomuliku tasakaalu koos optimismi, rõõmu ja tegutsemisvalmidusega,” ütleb Riita, kes korraldab sel suvel ka Lomi Lomi Nui massaažikursuseid. “Lisaks massaažitehnikate õppimisele läbi massaaži tegemise ja vastuvõtmise piilume ka Havai shamanistlikusse filosoofiasse Hunasse, mille mõistmine on väga oluline osa Lomi lomi massaažist,” lisab ta.

Lomi lomi massaaži videot saad vaadata siit.

“Selle maali kandev mõte sündis imelise Riita massaažimaagia käigus kõrgustesse liueldes. Mul tekkis tunne, et ma olen väga tilluke ja rahulolev. Mind hoidsid maa ja taeva vahel kellegi suure ja hoolitseva peod. Tundsin tuult oma kehal ja aimasin kuskil kaugel all laiuvat sügavikku. Usaldasin end selle suure kaitsevaimu hoole alla ning tekkinud pingevabas vaikuses tundsin ära paiga mu mõtetes, kus saan puhata, end ravida ja vanadele valudele andeks anda.” – kunstnik Maari Soekov

 

Riita Jaupi Lomi massaaži õpetajad on olnud tänapäevase Lomi lomi disainerid Nisarga Eryk Dobosz ja Susan Pa’iniu Floyd. “Riita Jaup on väga ekspressiivne, inspireeriv, intuitiivne, dünaamiline ja elujaatav naine. Oma tundliku ja sügava puudutusega äratab ta rõõmutu, pinges ja sulgunud keha taas kogema rõõmu ja tajuma elu värve. Lisaks puudutab Riita ka oma avala naeratuse, nakatava naeru, osavõtliku kohaloleku ja sõnaga,” on öelnud tema õpilased.

Riita Jaupi Lomi Lomi Nui 5-päevased massaažikursused toimuvad 6.-10 juunil Tartus Maitri joogastuudios ja 22.-26 augustil Raplamaal kogukonnas Väike Jalajälg.

Lisainfo: Lomi Lomi massaažimaagia kursused Facebookis, LomilomiMassaaž.ee

 

Lomi lomi massaaži kasulikkusest ja ajaloost loe siit: How Stuff Works, Wikipedia

Foto: erakogu

Illustratsioon: Maari Soekov

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt