Emotsionaalse vabastamise tehnika – moodus keha ja meele tervendamiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. jaanuar 2014 kell 13:45Emotsionaalse vabastamise tehnika (Emotional Freedom Technique EFT) ehk koputamine tekitab “neutraalse emotsionaalse seisundi”, mis on bioloogilises mõistes tervise ja heaolu mõõdupuu. Lisaks on selle näol tegemist heaoluseisundiga, mida inimesed on püüdnud saavutada aastatuhandeid meditatsiooni, palvetamise, jooga ja teiste teadveloleku võtetega.

 

Jooga, meditatsioon, massaaž, nõelravi ja taimsed preparaadid on vaid mõned idamaade meditsiini panused meie aastakümneid kestnud otsingusse, mille käigus me oleme püüdnud leida uusi viise tervislikult elamiseks võimalikult väheste ravimitega ja vähem invasiivse meditsiiniga.

 

Emotsionaalse vabastamise tehnika

Sellel rindel on tehtud paljulubavaid uusi avastusi, täpsemalt öeldes energiapsühholoogia vallas emotsionaalse vabastamise tehnika ehk EFT (ingl Emotional Freedom Technique) näol. See meetod, mida kutsutakse ka koputamiseks, viib meie otsingu terviklike lahenduste leidmiseks täiesti põnevale ja uuele tasemele.

EFT puhul on ainulaadne, et see meetod ühendab nõelravi ja meie kehade energiakanalite ehk “meridiaanide” kohta kogutud idamaade tarkuse traditsioonilise lääne psühhoteraapiaga. Praktikas tähendab emotsionaalse vabastamise tehnika sõrmeotstega koputamist konkreetsetele meridiaanidele ning samal ajal rääkimist traumaatilistest kogemustest ja erinevatest emotsioonidest.

Dowson Church, kes on EFT tehnikat uurinud ja kasutanud alates 2002. aastast, selgitab asja lähemalt: “Nõelravi punktidele koputamine saadab signaali otse keskaju stressikeskustesse, mida ei vahenda otsmikusagar (aju mõtlev osa, mis on aktiivne näiteks vestlusteraapia ajal).” Ta lisab ka, et kuna EFT pääseb stressile ligi üheaegselt nii füüsilisel kui ka emotsionaalsel tasandil, siis “pakub see meile parimat mõlemast valdkonnast, nii keha kui ka meele omast. Sa otsekui kogeksid massaaži keset psühhoteraapia sessiooni.”

 

EFT suudab pääseda mandelkehani

“Tegelikult on EFT nii tõhus nimelt seetõttu, et see meetod suudab pääseda mandelkehani – teatud mandlikujulise osani sinu ajus, mis käivitab su keha negatiivse reaktsiooni hirmu vastu. Me kutsume seda protsessi tavaliselt “võitle või põgene” reaktsiooniks,” selgitab Church, lisades, et EFT on abiks paljude probleemide korral just stressi vähendamise teel. Stress mängib oma osa spordi, äri ja rahaliste küsimuste, nagu ka enamiku haiguste puhul. Kui suudad vähendada stressi ühes oma elu valdkonnas, mõjutab see sageli positiivselt ka teisi valdkondi.

Churchi hinnangul on koputamise tehnikat üle maailma kasutanud 10 miljonit inimest. Eriti huvitav on see, kui hämmastavalt kiiresti suudab see meetod leevendada selliseid muresid nagu depressioon, ärevus ja unetus, ning ühtlasi ka posttraumaatilisi stressihäireid, füüsilist valu ja isegi tõsiseid haigusi.

Kuidas on selline asi küll võimalik? Kuidas saab mingitele “meridiaanidele” koputamine lahendada tõsiseid terviseprobleeme? Selle kohta loe edasi Alkeemiast.

 

Allikas: Alkeemia

Foto: ntunity.org

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt