Turovski, Jüssi ja Vsevjov räägivad Sõpruses elulistest õppetundidest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. september 2013 kell 11:02hallo kosmos

Foto: Hallo, Kosmos!

Täna, 27. septembril kell 16 toimub kinos Sõprus Tallinna Tudengipäevade raames vestluspaneel, kus vanameistrid Fred Jüssi, Aleksei Turovski ja David Vseviov arutlevad eluliste õppetundide üle. Vestlust juhib Ingrid Peek, kes toimuva ka Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” tarvis salvestab.

 

“Kolm suurt mõtlejat, tarka, elukogenud ja karismaatilist meest jutustavad elulistest õppetundidest oma noorusest ja räägivad sellest, mis tagasi vaadates on neid enim mõjutanud. See on väärt kuulamine kõigile,” avab arutelu peateemat Peek.

Fred Jüssi on armastatud loodusemees, keda on nimetatud ka eestlaste südametunnistuseks ja hinge hoidjaks. Oma lugude, loodusfotode, raamatute, Eesti Raadio ülipopulaarsete saatesarjadega “Linnuaabits” ja “Looduse aabits” on ta kasvatanud meie loodusearmastust. Aastal 2010 toimunud projektis vabavalitsus.ee tõdeti tema kohta: “Ta on kõige targem mees Eestis, kas pole nii?”

Aleksei Turovski on armastatud zoosemiootik ja jutuvestja, kellel on võrratu võime rääkida loomariigi imelisusest ja põnevusest ülimalt kaasahaaravalt. Hinnatud loodusteadlane töötab alates 1972. aastast Tallinna Loomaaias ning on välja andnud arvukalt raamatuid loomadest, mis aitavad inimeseloomal oma kaaskondlasi siin planeedil paremini mõista.

David Vseviov on armastatud ajaloolane, Eesti Kunstiakadeemia professor ja ühiskonnategelane, kelle esinemised ja sõnavõtud on alati huvitavad ja harivad. Tema legendaarne saade “Müstiline Venemaa” valiti aastal 2010 Vikerraadio kuulajate lemmiks saateks ja samal aastal pälvis ta ka Postimehe aasta arvamusliidri tiitli.

 

Allikad ja lisainfo: AlkeemiaSündmus Facebookis, Tudengipäevad

Foto: Hallo, Kosmos!

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt