Laupäeval Vilde muuseumis loengud “Võim kui haigus” ja “Kuidas leida sisemist rahu”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. september 2015 kell 22:17Kirjanik Eduard Vilde ja keemik Karl Luts rannas (1925)

Kirjanik Eduard Vilde ja keemik Karl Luts rannas (1925)

Kirjanik Eduard Vilde (1865-1933) juubeliaasta üritustesarja jääb lõpetama 12. septembril Vilde muuseumis toimuv publikupäev “Külmetava kirjaniku juures“, näituseteemat täiendavad põnevad loengud: ajaloolase David Vseviovi “Võim kui haigus“ ning koolitaja ja muinasjutuvestja Erki Kaikkoneni “Kuidas leida sisemist rahu kohtudes maailmadega enda sees ja enda ümber“.

 

Sel päeval on viimane võimalus koos kuraatoriga tutvuda Vilde muuseumi palju tähelepanu pälvinud aastanäitusega “Külmetav kirjanik“. Näitus käsitleb esimest korda Eesti 20. sajandi ühe mõjukama ja menukama kirjaniku Eduard Vilde terviselugu ja eraelu. Läbi intiimse ja isikliku avaneb pilt inimesest ja mehest omas ajas.

Päeva keskel peetavas loengus võtab David Vseviov fookusesse võimuiha kui haiguse. Kui palju on selline patoloogia mõjutanud maailmajalugu? Palju on sõltunud ajaloosündmuste jada otsustajate tervislikust seisundist?

Vilde suurimad probleemid olid tänapäeva inimesele väga tuttavad: sisemine rahulolematus, pidev muretsemine ja enese haigeks mõtlemine. Kuidas siis ikkagi leida rahu enda sees? Elukutseline elu-uurija, mitmetel vaimsetel teemadel kirjutav hinnatud muinasjutuvestja Erki Kaikkonen arutlebki Vilde salongis teemal “Kuidas leida sisemist rahu“. Enesearenguteemaline loeng annab mõnusat mõtteainet ja praktilisi nippe .

Vilde lasteverandal on ennast sisse seadnud Eesti Lastekirjanduse Keskus, kes pakub igal täistunnil eri vanuses lastele sisukaid, tervise ja looduse teemadest tõukuvaid tegevusi. Meisterdatakse ravimtaimedest, kirjutatakse metsamuinasjuttu, kuulatakse loodushääli, kohtutakse põneva lastekirjanikuga ja palju muud. Avatud on ka mõnus Vilde trepikohvik, tutvuda saab Vilde omaaegse koduga.

 

Programm:

11.00-17.00 Vilde Lasteverandal toimetab Eesti Lastekirjanduse keskus

12.00 Näituse “Külmetav kirjanik“ kuraatoriekskursioon

13.00 Vilde elutoas David Vsevjov “Võim kui haigus“

15.00 Vilde elutoas Erki Kaikkonen “Kuidas leida sisemist rahu kohtudes maailmadega enda sees ja enda ümber“

 

Allikad: Üritus Facebookis, Eduard Vilde Muuseum

Fotod: Eduard Vilde Muuseum

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt