Kaltsiit – kristall, mis puhastab väsinud energiast ja loob harmooniat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. august 2016 kell 14:28Suvi on lõpusirgel, algamas on kool ning hoo saab sisse tõsisem töötegemine. Kuidas tulla välja puhkuste ja suve lainelt ning keskenduda tööle või õpingutele? Üheks võimaluseks on siin kasutada kristallide abi – näiteks öeldakse, et piisab tükikesest kaltsiidist, et toas võtaks maad rahu ja harmoonia.

 

Kristalle ja kive on kasutatud tervendamiseks iidsetest aegadest alates pea kõikides kultuurides. Me pole alati sellest küll teadlikud, kuid tegelikult on kristalliteraapia osa meie igapäevaelust. Kasutame ju kristallide väge näiteks kivisoola näol, kui maitsestame oma toitu. Paljud meist kasutavad vääriskividest või pool-vääriskividest ehteid sõltumata sellest, kas teame või tajume nende tervendavat väge või mitte.

Kui meie keha on haige, siis on selle põhjuseks enamasti loodusliku ja loomuliku tasakaalu puudumine. Kui kasutame kristallide ja nende täiuslike sisemiste struktuuride abi,  siis suudavad ka meie keha energiad taas tasakaalu ja korrapära saavutada ning alustada enesetervendamise protsessi. Üks kristallide põhiomadusi ongi oma ümbruskonna energiate harmoniseerimine. Just seetõttu tunnevad inimesed end kristallide juuresolekul väga hästi. Levinumate kristallide kohta saad lugeda näiteks siit.

 

Kaltsiit puhastab väsinud energiast ja soodustab õppimist

Kaltsiit on kaltsiumkarbonaadist koosnev kivimit moodustav mineraal. See on värvuselt enamasti valge, hallikas, kollakas või sinakas. Kaltsiit on tavaline ning väga laialt levinud mineraal, lubjakivi ning marmori põhiline koostismineraal. Paljud merelised organismid ehitavad oma kojad kaltsiidist, sellest koosnevaid kivimeid kasutatakse ehitusmaterjalides, metallurgias, paberitööstuses, meditsiinis, elektroonikatööstuses ja mujal.

Kaltsiit (eriti kollakas) aitab soolevaevuste ja kõhukinnisuse korral, kiirendab ainevahetust, soodustab vere hüübimist ja kudede paranemist, tugevdab immuunsussüsteemi, soodustab kaltsiumi omastamist luudes, tugevdab skeletti ja lihaseid.

Väga puhas kaltsiit ehk Islandi pagu on selge ja värvitu, samuti peetakse puhtama energia kandjaks kaltsiitkoopaid (fotol), kus on säilinud ürgne terviklik struktuur, looduse looming – nii nagu ta on arenenud ja kasvanud.

 

Kaltsiidil on elektrilised omadused, mispärast peetakse teda erakordseks puhastajaks. Üksnes kaltsiidi olemasolu elu- või tööruumis puhastab selle negatiivsetest energiatest ja tõstab energiasagedust. Kehasiseselt eemaldab kaltsiit stagneerunud energiat.

Mentaalsel tasandil rahustab kaltsiit tormlevaid mõtteid, soodustab mõttetööd ja on abiks ammuunustatud teadmiste meenutamisel. Kaltsiit toob ellu rõõmu ja kergust ning tasakaalustab mehelikku ja naiselikku energiat. Kaltsiit aitab väga hästi lõdvestuda ja taastada lootust – seda kasutatakse masenduse ja emotsionaalsete šokkide ning traumade leevendamiseks. Tugevate elamuste korral hoiab ta meele ja mõtted selgena ning aitab sisemist rahu säilitada. Soodustab vabanemist hirmudest, mis põhinevad vanadel mõttemustritel ja juba iganenud arusaamadel.

Kaltsiit hõlbustab õppimist ning aitab leida oma sihti ja motivatsiooni. Kaltsiit on heaks kaaslaseks neile, kes liiguvad suurte vaimsete muutuste poole. Ta soodustab  ühenduse loomist kõrgema teadvusega ja annab teadlikkust, et seda mõista. See kivi kiirendab vaimset arengut ning on abiks ka kehaväliste kogemuste omandamisel.

 

Allikad: Kristallitempel, Telegram, KristallimaailmWikipedia

Fotod: mileralists.tumblr.com, kristallitempel.ee

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt