Inspireerivad Eesti inimesed: Priit ja Kalle ehitasid põneva toimega kristallikoja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. mai 2015 kell 19:46kristallkamberMöödunud aastal alustas Tallinnas Kunderi tänaval tegevust täiesti uuelaadne teraapiaasutus nimega Kristallikoda. Kui seni on nii Eestis kui ka mujal maailmas kristalliteraapiad valdavalt seotud kas massaaži, meditatsiooni või kristallivoodiga, kus su keha teatud punktidele sulle sobivaid kristalle laotakse, siis Priit Valk ja Kalle Landra otsustasid ehitada kambri, mille seinad ja lagi on kaetud kristallidega, millest lastakse läbi eri toonides valgust. Meeste sõnul on kristalle seal kokku umbes 200 000 ja tänaseks on suurem osa kambrikülastajatest sealt nii oma füüsilise kui ka vaimse tervise muredele leevendust saanud. Kuna Priidul on lisaks Kristallikambrile ka palju muid töid-tegemisi, vastas Telegrami küsimustele Kalle, kes ongi peaaegu kõikidele klientidele kambrit ise tutvustanud ja selle mõju nende peal näinud.

 

Kuidas kõik algas? Kuidas leidsite kristallid enda jaoks ja sündis kristallikoja idee?

Kõik algas eneseotsingutest. Mitu aastat tagasi tekkis mul võimalus jääda koju oma pisikese tütrega, sügavamalt elu üle järele mõelda ja mediteerida. Ammutasin infot selle kohta, mis meil siin planeedil toimub ja õppisin inimese olemust lähemalt tundma.

Ümber kujunesid paljud minu väärtushinnangud: kui varem oli minu mõtlemine valdavalt materiaalsusele orienteeritud, siis nüüd hakkas esile kerkima see, millega tegelikult soovisin oma elu siduda. Tekkis usaldus enda ideede elluviimiseks sõltumata sellest, kas ennast sellega ka ära suudan elatada. See sisemine tung oli lihtsalt niivõrd tugev ja kusagil sisimas ma tajusin, et olen alati kaitstud. Vaatasin ka märke – mingil põhjusel oli elu kõik teised uksed kinni pannud ja suunanud mind just siia.

Juhtusin kusagilt lugema kristalliteraapia kohta ja see köitis mind kohe. Tekkis huvi kristallide vastu. Mingil hetkel, olles just kristallidega suhelnud, tekkis “kuskilt” idee, et võiks teha ruumi, kus kõik seinad ja laed on kristallidega kaetud. Hakkasime Priiduga seda ideed edasi arendama. Sellele järgnesid pikad meditatsiooni ja kujustamise õhtud. Tihti avastasin ennast öösel kell 4 veel Priidule e-kirju saatmas oma meelerännakutest ja mõttesähvatustest. See oli huvitav periood, sest infot muudkui tuli ja enne rahu ei saanud, kui kõik oli paberile joonistatud ja ideed kirja pandud, see info oli vaja n-ö peast välja saada.

v2ike

Tagantjärele on huvitav meenutada, mismoodi üks samm on teiseni viinud, kõik on omavahel täiesti müstiliselt seotud. Isegi Priiduga omavahel tuttavaks saamine oli plaani sisse kirjutatud. Me elasime juba mitu aastat teineteisest 500 meetri kaugusel, kuid tuttavaks saime täiesti juhuslikult ühel teetseremoonial, mis asus Tallinnast väljas. Kohal oli umbes 40 inimest, kuid kontakte vahetasin just temaga. Koos hakkasime otsima väljundit oma vaimsetele huvidele, et oleks igapäevaselt võimalik tegeleda hingelähedase asjaga. Lähtusin Konfutsiuse tsitaadist: “Vali endale töö, mida armastad ja sa ei pea enda elus päevagi töötama.”

 

Kuidas on kristallikoda inimestele mõjunud? Räägi ka mõnest kõnekamast näitest.

Kristallkamber mõjub inimestele väga erinevalt. Nii palju, kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid probleeme, kogemusi ja tulemusi. Samuti ei ole kahte ühesugust kambrikülastust, sest iga kord koged kambris midagi uut.

Enamus meist vajab palju puhastumist, kui võtta arvesse neid mõttemustreid ja karmat, mis on meile kogunenud selles ja ka eelmistes eludes. Need kõik käivad meiega kaasas ja avalduvad tihti erinevates tervisehädades. Praegu on väga huvitav ajajärk, kus ühes elus on võimalik puhastuda/vabaneda mitme elu karmast. Kamber aitab pinnale tuua seda, mis vajab inimeses teadvustamist ja tervendamist, olles sealjuures abiks ka tervenemisprotsessis endas. Sellised protsessid on terapeudi osalusel alati võimendatud.

Üldiselt oleneb see, mida inimene kambris kogeb, väga palju sellest, milline on tema tundlikkuse aste ehk kui palju ta toimuvast teadvustab. Kes käib kehast väljas lae all ennast vaatamas, kellel on pärast pea- või hambavalu kadunud… Kes ütleb, et tema ei tunnetanud erilist midagi, aga kingapaelu siduma hakates üllatub, et tema näpud, mis enne olid kõverad, on sirgeks läinud ja käest valulised punktid kadunud.

Kui keha peal on probleemseid piirkondi, siis need annavad kambris tavaliselt tunda. Inimesed sageli tunnetavad, kuidas nende probleemsete piirkondadega  justkui “tegeletakse”. Olen ka seda täheldanud, et kuskil kolmandast kuni viiendast korrast hakkavad muutused toimuma – need kohad ei anna enam tunda või on isegi tervenenud. Inimestel on kambrit külastades kadunud näiteks ärevushood ja uneprobleemid, isegi vererõhk on normaliseerunud.

Kui mina endal hüppeliigese nii tugevalt välja väänasin, et kargud appi pidin võtma, siis läksin esimese asjana kristallkambrisse. Sealt välja tulles polnud karke enam vaja. Päris ühe korraga muidugi jalga täiesti korda ei saanud, selleks kulus mul poolteist nädalat, mille jooksul külastasin kambrit kuskil kuus korda.

Huvitaval kombel mõjub kristallkamber ka klaustrofoobia all kannatavatele inimestele väga rahustavalt, ehk et kristallkambri sees ei teki neil kinnise väikese ruumi ees ängistustunnet. On olnud ka juhtumeid, kus inimestel on teinud muret liiges- ja luuvalud või siis depressioon, mis on kambri külastustega leevenenud. Võin näiteks tuua ühe härra, kes enne oma põlvede seisukorra tõttu diivani pealt püsti ei suutnud tõusta, kuid paari kambrikülastuse järel juba iseseisvalt kükke suutis teha ja hiljem ka rätsepapoosis istuda.

Suurem osa külastajatest tunneb seansi järel ülimat kerguse ja vabanemise tunnet, inimesed on energiat täis. Stress ja pinge on kadunud, nagu oleks koorem seljast võetud.

 

Mida on kristallikamber teile endale õpetanud ja näidanud? Kas see on mõjutanud maailmapilti?

Kuna olen ise üks kristallkambri sagedasemaid külastajaid, siis eks on endalgi olnud palju erinevaid kogemusi nii kambris sees kui ka sellega seoses väljaspool kambrit. Kristallkamber ja selle meistrid on olnud parimaid õpetajad sellel põneval teekonnal.

Kuna inimesed on terve elu elanud ühes keskkonnas ning harjunud kõike kätega katsuma ja silmadega nägema, siis võibki olla raske isegi ette kujutada, et midagi võib eksisteerida ka teistmoodi või teisel kujul. Juba see, et kristallkambris on selgelt tuntav kõrgsageduslik vibratsioon, mida kristallid endast välja annavad, on paljude inimeste jaoks uudne.

Minu enda teekonnal on ühed läbivamad teemad olnud kannatlikkus ja usaldus, et iga asi tuleb just õigel ajal ja tuleb teekonda usaldada. Kui ma kambriskäimist alustasin, siis hakkasin oma elus täheldama sünkroonsust. Tundus, et olen justkui alati õigel ajal õiges kohas ja kohtan õigeid inimesi. Hakkasin nägema elumustrit, kuidas üks asi viib teiseni, haarama n-ö suuremat pilti. Hakkasin ka tähele panema märke. Oli tunda elukvaliteedi tõusu hea ja kerge enesetunde näol. Algas ka suurem puhastusprotsess. Hakkasin püüdlema järjest puhtama elustiili poole, tekkis jõud ja motivatsioon saada jagu vanadest harjumustest, mis mind ei teeninud. Olen hakanud rohkem tajuma ka oma kuuenda meelega, näiteks olen vaikselt hakanud inimeste aurasid nägema.

Omast kogemusest võin ka rääkida, et kui teed taotlusi, mis tulevad südamest ja mis on kooskõlas sinu hingeplaaniga, siis kambris tehtuna materialiseeruvad need erakordselt kiiresti. Näiteks tegin taotluse, et elu viiks mind kokku mulle ette nähtud ja mulle kõige sobivama naisterahvaga. Nüüd, elades koos oma kaksikleegiga, oskan öelda, et see soov läks täide nädalaga. Kord taotlesin kambris käbinäärme täisaktivatsiooni. See kogemus õpetas mulle seda, et küsi ja sulle antakse, aga näidati ka seda, et ma ei ole selle jaoks veel valmis.

Kord tuli ette selline periood, mil ma kambrisse praktiliselt ei jõudnudki ja taltsutamatu monkey mind (ingl k ahvi mõistus – toim.) hakkas peagi võimust võtma. Kui regulaarselt kambris käin, püsin pingutusteta tasakaalus ja olen ikka ise oma mõistuse peremees, mitte vastupidi. Kambriskäik on nagu sõõm värsket õhku, mis toob tagasi rahu ja selguse. Kristallid harmoniseerivad kõik sinu olemise tasandid, puhastavad stagneerunud energiatest ja laevad sind uue elujõuga.

Võib öelda, et kamber on nagu majakas sinu eluteel. Mida rohkem kambrit külastad, seda rohkem saad aru oma elust ja sellest, miks sa siin oled. Sa hakkad seda teekonda käima üha teadlikumalt ja mõistma suuremat pilti. Kamber aitab sul jõuda punkti, kus sa saad aru, et kõik tuleb tegelikult sinu enda seest.

PL23APR2015A097

Kuna vestlen alati inimestega enne ja pärast kristallkambri seanssi, siis on olnud au kuulda inimeste kogemusi, mis vahel tõesti jahmatavad ja kinnitavad seda, et inimkond on uuesti jõudmas ajastuni, kus loori tagant tuleb päevavalgele, et inimene ei ole ainus intelligentne olend siin planeedil ja universumis ning kõik ei ole meile käega katsutav. Inimene ei koosne ainult lihast ja luust, vaid see on meid mõjutava keskkonna ja meie ülesehituse eripära, et me asju praegusel hetkel sellisena tajume. Ennast arendades on inimene võimeline väga paljuks enamaks. Kõik on algtasandil tegelikult energia ehk meie mõistes peenmateeria ja vibratsioon annab sellele teatud kuju, mis meie keskkonda loodud eripärasuste (programmeeringute) tõttu siis koondub meile mõistetavaks mateeriaks.

 

Kas maailmas leidub veel sarnaseid kristallikodasid? Kuidas teised kristallidega tegelejad Eestis on teid vastu võtnud?

Kristalle leidub maailmas palju ja kindlasti on ruume, kuhu on palju kristalle kokku toodud. Hetkel küll aga ei tea sarnase lahendusega kristallkambrit. See on täiesti minu ja Priidu välja töötatud lahendus, mis on n-ö katse-eksitus meetodil kokku pandud.

Meil kulus idee algusest kuni Kristallikoja ukse avamiseni poolteist aastat. Sinna on pandud hulk loovat energiat, rõõmu, töötunde ja ka vaba aega, et tulemus oleks just selline, nagu ta täna on. Selles salongis on palju sellist, mida silmaga ei näe. Kristallidega peab suhtlema ja neid peab aktiveerima, maailmas on palju kohti, kus kristalle on kaevandustes lademetes, kuid nad ei ole aktiivses seisundis, nad on magavas olekus. Sa võid viibida kohas, kus on palju kristalle koos, kuid nad ei pruugi toimida ühtse tervikuna või ei pruugi toimida üldse. Väga palju loeb see, milline on neid kristalle toetav loov energia. Iidsetel aegadel hävitati terveid tsivilisatsioone, kuna kuritarvitati kristallide omadusi.

Eestis on kristalliterapeute palju ja meid on vastu võetud rõõmu ja austusega. Paljud on ise kambrit proovimas käinud ja kiidusõnu jaganud. Me oleme ääretult tänulikud kõikidele terapeutidele ja tervendajatele, kes on meiega oma kogemust jaganud, sest see on rikastanud meie kogemust ja teadmisi.

  

Mida arvate Eesti kividest? Kas nad omavad kristallidele sarnast jõudu? Ehk siis kas Eesti kivimid väestavad kuidagi eestlasi?

Eesti kivimid kindlasti väestavad, tasakaalustavad ja rahustavad eestlasi. Struktuurilt on nad küll vähem harmoonilised kui kristallid ja nende mõju on aeglasemalt tuntav, kuid on olemas sellegipoolest.

Kividesse on salvestunud meie maa ja rahva ajalugu. Nagu kristallides, nii elavad ka kivides elementaalvaimud ja nendega on võimalik ühendust võtta. Vaadake kasvõi, kuidas lapsed mõnulevad suurte kivide peal ja räägivad nendega. Ka meie võime nendega suhelda ja neilt toetust ja väge saada.

 

Uuri Kristallikoja kohta lähemalt siit.

Fotod: erakogu

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt