Kontakt kõrgema minaga avab tee tarkusele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. detsember 2013 kell 19:30Kõrgem mina tahab olla sinuga koos ja sind abistada, aga sa pead leidma temani tee. Avastades, kuulates ja tundes iseennast, lood sa temaga kontakti. Koos Kõrgema minaga on kõik õppetunnid kergemini talutavamad. Kui elu võib olla siksakiline, siis kõrgema minaga kontakt toob rahu, mõistmise ning arusaamise maailmast kui ühtsest tervikust, kirjutab Mailis Hütt Alkeemias.

 

Inimene õpib kannatades. See on üks budismi alustalasid. Ükskõik, millega me elus kokku puutume, me ikka kannatame. Võib-olla seetõttu, et tahame liiga palju. Kannatust toovad tunded ja mõtted, mis ei ole osa meie kõrgemast minast nagu näiteks viha, (armu)kadedus, iha, ahnus jne.

Mis on kõrgem mina? Kõrgem mina on meie alge. On olemas ka madalam mina ehk ego. Kui oled jõudnud teatava teadlikkuse astmele, siis hakkad väga hästi kaht häält oma peas eristama. Kõrgem mina käitub alati armastavalt nii sinu enda kui ka teiste suhtes. Ta ei saada sulle mõtteid või tundeid, mis panevad sind end kehvasti tundma.

Madalam mina tegeleb analüüsimisega, teab sinu tugevusi ja nõrkusi ning vaimustub välisest särast. Madalama mina jaoks ei pruugi sa iialgi olla piisavalt hea. Madalam mina on ka see, kes saab haiget, kes kannatab. Kõrgemal minal on lihtsalt rõõm olemisest.

Väga lihtne katse, mida sa saad teha, et tunda, kui kerge on olla rõõmus ning kui raske on olla kurb. Mõtle midagi head või kuula head muusikapala, mis sulle meeldib. Võimalik, et su silmad löövad särama, sulle ilmub muie või naeratus näole, sa hakkad kaasa ümisema või laulma. Sa tunned, et sul on hea olla. Kui sa tunnetad oma keha paremini, siis tajud rõõmu südametšakra piirkonnas.

Kui aga mõtled rõõmu vastandile kurbusele, kuidas sa siis ennast tunned? Mõtled jubedatele katastroofidele, mis on maailmas juhtunud või meenutad olukordi, mil oled tundnud, et oled elus pettunud. Sa võid tunda, et su suunurgad vajuvad allapoole, su olemine muutub raskeks. Su hingel on raske, sest muret on alati raskem kanda.

Tegelikult ei ole meil vaja seda, et me oleksime ühes või teises äärmuses – pidevalt rõõmsad või pidevalt kurvad. Elu ei ole staatiline. Kui elektrokardiogrammi peal on ühtlane pikk kriips, siis tähendab see surma. Elu on dünaamiline nagu elektrokardiogrammi näit. Ära taha, et see oleks lihtne, ära taha, et see oleks sirgjooneline. Sa loobuksid suurimast ülesandest, mida sa siia maailma oled tulnud tegema – sa loobuksid õppimisest.

Kõrgem mina tahab olla sinuga koos ja sind abistada, aga sa pead leidma temani tee. Avastades, kuulates ja tundes iseennast, lood sa temaga kontakti. Koos kõrgema minaga on kõik õppetunnid kergemini talutavamad. Kui elu võib olla siksakiline, siis kõrgema minaga kontakt toob rahu, mõistmise ning arusaamise maailmast kui ühtsest tervikust.

Inimene õpib oma vigadest kõige paremini. Need ei ole tegelikult vead, vaid õppetunnid. Kuidas sa saad liigitada midagi veaks või eksimuseks, kui see on avanud su silmad? Oletame, et tegid kellelegi liiga. Sa saad alati andeks paluda. Eelkõige endalt, et sa olid nii pime ja ei näinud selgesti, kuidas iga sinu mõte, tunne ja liigutus mõjutab ka sind ümbritsevaid inimesi ning teisalt teistelt, kellele sa oma ütlemise või käitumisega liiga tegid. Kunagi ei ole hilja. Nii vabaned koormast, mida oled kandnud oma õlgadel.

Ära küsi endalt, miks jälle minuga nii juhtus? Küsi parem: mida ma sellest õppida saan? Ole uudishimulik. Loo kontakt kõrgema minaga. Meil kõigil on siin elus eesmärk ning kannatused on väga suur ja oluline osa meie enda hinge eesmärgi ning potentsiaalini jõudmisel.

Edukaid õpinguid!

 

 

Allikas: Alkeemia

Foto: enlightenedindigochild.webs

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt