Robin Sharma: Sa juba oled see, kelleks oled alati tahtnud saada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. august 2019 kell 12:35“Me kujundame lõpmatu väega jõudu, mis lõi kogu maailma. Nimeta seda jumalaks, universumiks või looduseks – silt, mille sa selle külge paned, on vaid sõna, ja ma ei taha kinni jääda siltide külge. Põhiline on see, et kui järgned sellele, mida tahad saada, armastusega ja suurte loobumiste hinnaga, siis saavutad ühenduse energiaga, mis on loonud tähed ja mered. Sinu elus hakkab toimima teatud maagia ja juhtub midagi sellist, millest su mõistus ei saa aru. Hakkavad ilmuma märgid, mis ütlevad sulle, et oled õigel teel. Sa sõidad koju ja läbid rohelise laine just siis, kui oled mõelnud, kas see inimene, kelle kohtama kutsusid, on sulle õige. Või helistab õigel ajal sulle õige inimene, aidates sul otsustada, kas see töö, millega tegeled, on sinu jaoks parim. Või ilmub lahendus raskele probleemile raamatus, mille võtsid kätte hambaarsti ooteruumis hammaste puhastamist oodates. Kuidas see vana ütlemine ongi: sünkroonsus on jumala viis jääda anonüümseks,” ütleb menukirjanik Robin Sharma, kes esineb 5. novembril Tallinnas Saku suurhallis Eesti läbi aegade suurimal koolitusel Better You.

 

Enesemuutmise õpetaja Robin Sharma teose “Avasta oma saatus” peategelaseks on Julian Mantle – “Munk, kes müüs maha oma Ferrari” – kelle vaimsete otsingute, vestluste ja mõtiskluste raames avalduvad lihtsad, kuid elumuutvad ja edasiviivad tõed ja taipamised. See kütkestav lugu on täis võimsaid ja praktilisi eluõppetunde, mis avavad lugejale uued võimalused ja muudavad elu alatiseks.

Avaldame raamatust “Avasta oma saatus“ inspireerivaid mõtteid:

 • Sinus on palju rohkem suurust, kui sa oled kunagi unistanud.
 • Pole oluline see, mida sa elus praegu läbi elad, usu, see kõik on hea ja toimub sinu hüvanguks. See ei pruugi küll tunduda tore, aga on just see, mida pead õppima, et võiksid kujuneda selliseks inimeseks, kelleks oled loodud.
 • Kõik, mis su elus toimub, on täiuslikult korraldatud, et innustada su maksimaalset arengut inimesena ja tuua sind oma tõelise väe juurde.
 • Õpi elus ja luba tal viia end sinna, kuhu oled loodud minema – ta peab silmas su kõrgemaid huvisid.
 • Vastused, mida otsid, on sügaval su südames juba olemas. Kusagilt mujalt pole neid otsida.
 • Sa juba oled see, kelleks alati oled tahtnud saada. Sa lihtsalt pead tegema endaga tööd, mida läheb vaja, et eemaldada takistused, mis on katnud – ja eitanud – su algset loomust.
 • Tänapäeval on enamik meist kaotanud sideme oma eheda minaga, kaotanud selle algse olemise seisundi, kus me ei karda sammuda võimaluste suunas ja sirutada tähtede poole. Me ei tea, kes me oleme. Oleme muutunud inimesteks, kes käituvad isekalt ja hirmunult ning teevad haiget. See käitumine ei peegelda meie tegelikku loomust, vaid eluteel saanud haavu.
 • Ainult inimesed, kellel on valus, võivad tekitada valu. Ainult inimesed, kellele on tehtud haiget, võivad teha teistele haigelt.
 • Ainult inimese, kelle süda on suletud, on võimelised käituma kuidagi teisiti kui armastavalt.
 • Kogu põhjus, milleks me elame, on minu arvates see, et kasvada paremaks minaks, ja mäletada tõde, kes me tegelikult oleme.
 • Elu toetab sind sellel otsingul täielikult. Sulle saadetakse inimesi, sündmusi ja katsumusi, mis kutsuvad sind veelgi rohkem esile tooma oma tarkust ja avastama rohkem oma võimalusi. Sageli ei lähe õppetunnid kergelt. Kannatus on alati olnud spirituaalse kasvu vahendiks.
 • Nendest, kes on pidanud rängalt kannatama, kujunevad tavaliselt suurepärased inimesed. Need, kellele elu on teinud sügavalt haiget, tunnevad hetkega ära teise inimese valu. Need, kes on läbi elanud õnnetusi, muutuvad elu suhtes alandlikuks ja on selle tulemusena avatumad, kaastundlikumad ja ehtsamad.
 • Igaühel meist on heledam ja tumedam pool. Igaühel meist on vaja parandada vead ja ravida terveks haavad.
 • Me kasvame kõige rohkem oma suurimate väljakutsete kaudu. Elu suurimad haiget saamised on tegelikult hiilgavad võimalused isiklikuks arenguks, positiivseteks muutusteks ja selleks, et saada tagasi oma autentne jõud.
 • Igaühel meist on veel vaja teha tööd, olenemata sellest, kui palju tööd juba oleme endaga teinud, olenemata sellest, kui kaugele oleme oma arengus jõudnud.
 • Me kõik oleme seotud nähtamatul tasandil. Kui sa tervendad ennast, siis aitad tervendada maailma. Kui lased oma oskustel särada, siis kutsud teisi inimesi tegema sedasama. Kui teed tööd selle nimel, et su elu oleks kõrgel tasemel ja parim, siis oled teistele eeskujuks, et nad hakkaksid mängima oma kõrgeimat mängu.

 

Vaata lisaks: Robin Sharma koolitus Better You

Katkend pärineb raamatust: Robin S. Sharma “Avasta oma saatus” (Pilgrim, 2014)

Vaata ka inspireerivaid videoid: 

Toimetas Monika Kuzmina / GoodNewsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt