Peep Vain Eesti suurimal koolitusel: 7 sammu enesekindluse suunas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. november 2019 kell 18:22Foto: Karen Härms

Nädal tagasi Saku Suurhallis toimunud Eesti suurimal seminaril “Better You” (sündmusele müüdi välja kõik 6000 pääset!) jagas koolitaja Peep Vain jagas enda elukogemusi sellest, kuidas tema on suutnud läbi raskete õppetundide oma enesekindlust kasvatada.

 

Sissejuhatuseks rääkis Peep, et tugeva enesekindluse alustaladeks on see, kui su rahaasjad on korras, sul on tervis korras ning sul on head ja toetavad lähisuhted.

7 sammu enesekindluse suunas:

1. Ole sina ise.
Selleks, et olla sina ise, on vaja ennast kõigepealt korralikult tundma õppida. Selleks on hea näiteks teha isiksuseteste, õppida tundma enda väärtusi, lugeda raamatuid, pidada päevikut, jagada teistega enda mõtteid.

2. Arenda endas välja suurem enesekontroll ja teadlikkus.
Mida kiiremini sa õpid tervendama ja vabastama ennast oma negatiivsetest tunnetest, seda kiiremini saad sa kontrolli enda elu üle tagasi.

3. Disaini endale ihaldusväärne tulevik.
Kui sa sead endale ihaldusväärseid unistusi ja eesmärke ning viid neid ka täide, siis su enesekindlus tõuseb märgatavalt.

4. Ületa enda hirmud ning soorita pealtnäha võimatu.
Enda hirmude ületamiseks on soovitatav teha pidevalt väikeseid julgustükke. Lõpuks viib see suurte eneseületusteni.

5. Tervenda enda mineviku haavad ning tee tööd enda varjuga.
Harjuta andestamist ning aktsepteerimist.

6. Teeni teisi inimesi omakasupüüdmatult ning kasuta teiste inimeste tuge ja julgustust.
Ole ise see inimene, kes teisi aitab ja toetab. Ole ise see tugi, mida sina teistelt sooviksid – siis tuleb see kõik ka sulle endale hiljem tagasi.

7. Tõuse endast kõrgemale ning laienda enda teadvust.
Kui sa õpid enda meelt rahustama, siis sa muutud iseendast suuremaks ning tõused endast kõrgemale. Selleks võib näiteks mediteerida, teha joogat, teha hingamisharjutusi, pidada päevikut.

 

Tervet Vainu esinemist saad järelvaadata kuni 19. novembrini siit: Better You netiülekanne.

Edu Akadeemia ja JCI maailmakonverentside koostöös toimunud seminaril jagasid oma teadmisi ka Eric EdmeadesRobin Sharma ja Marlen Annabel Kubri ning päevajuht Roland Tokko.

 

Allikas: Edu Akadeemia FacebookEdu Akadeemia

Foto: Karen Härms

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt