Sündimas on Eesti suurim ühinenud vaimne keskus: Taeva ja Maa heaolukeskus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. august 2017 kell 9:54akashic-library-optimisedTallinnas neli aastat tegutsenud ja erinevaid terapeute koondanud Taeva ja Maa keskus kolis Tulika tänavalt suurematesse ruumidesse Põhja puiesteel ning sai endale uue nimetaja – heaolukeskus. Taeva ja Maa ellukutsuja, Teresa Mängel sõnul on seni püsivalt koostööd tehtud üle 40 erineva ala terapeudiga, hetkel on lisaks kaasatud TAO keskus ja Adila Camp puhkekeskus, ning sügisel avaldatakse ka teiste ühinenud keskuste nimed.

 

“Sündimas on Eesti suurim ühinenud keskus,” ütleb Mängel. “Heaolukeskus ühendab ühe katuse alla kõik need tehnikad, teraapiad ja abivahendid, mida ei saa nimetada arstiabiks, kuid on läbi aegade kõikjal maailmas aktsepteeritud meetodid inimeste abistamiseks, eluraskustest väljatoomiseks ja ka  elukvaliteedi tõstmiseks.”

Paljudes Euroopa ja ka maailma riikides on nn alternatiivmeditsiin või toetav meditsiin, loodusega koos elamine ja esivanemate iidsed teadmised väga hinnas ja ka riiklikul tasemel aktsepteeritud, näiteks Saksamaal ja Šveitsis. Ja just sellepärast, et need vahendid olid inimkonnal kasutusel kaua enne Lääne meditsiini ja alati abiks inimeste tervisele. Meil Eestis käib veel nõiajaht ja isegi homöopaate tahetakse tuleriidal põletada, kuid usume, et see on vaid aja küsimus ja me saame nendest raskustest ühiste jõududega üle,” arvab Teresa.

Kõik keskuses tegutsevad terapeudid on oma valdkonna tipp-spetsialistid, kes omavad ka vastavaid sertifikaate ja diplomeid. “Kõik meeskonnaliikmed on pidevas enesetäiendamise ja õpingu teekonnal, et juurde saada uusi teadmisi ja kaasaegsemaid tehnikaid.” Teresa toonitab, et nende keskuse meeskond on alati olemas ka nende inimeste jaoks, kes iseseisvalt enam edasi minna ei suuda ja kellel pole ka vahendeid, et abi saada: “Keskust juhivad väekad naised ja mehed kelle eesmärk on luua suuremat ja väekamat kõigi jaoks. Keskus on nagu rakuke, mis ühendab inimesi ilusa ja meeldiva loomiseks.”

Taeva ja Maa heaolukeskus on liitunud ka mitme rahvusvahelise keskusega: “Külla hakkavad tulema väekad ja teadjad kaugetest maailma nurkadest, samuti hakkavad keskuse terapeudid vastukülaskäike tegema, et oma teadmisi jagada. Veel on kavas hubased filmiõhtud, kus vaatame vaimselt arendavaid sügavalt teadlikke filme. Kaasame ka kaasaegset tehnikamaailma tervise parendamiseks,” ütleb Teresa, vihjates koostööprojektidele Timewaveri ja Synctuitioniga. “Suurt rõhku paneme töötubadele, kus saame valmistada ja luua ise oma kätega, teha praktilisi koolitusi sest ujuma õpitakse ikka vees, mitte raamatut lugedes. Kindlasti pakume ka meelelahutust, kontserte, helimaailma ja isegi väike teater on plaanis.”

Keskuse eesmärk on pakkuda abivajajale asjatundlikku ja teadlikku teenust ja seda mõistlike soodsate tasudega. “Soodsa hinna aga soovime saavutada ühiselt kokkuhoitud kulude arvelt, mitte kvaliteedi arvelt,” sõnab Teresa ja lisab, et sooviks siinkohal teha ühe üleskutse: “Oleme tegutsenud 4 aastat ja oma jõududega hästi toime tulnud. Kasvame ka edaspidi iseseisvalt, kuid vajame tuge uute ruumide sisustamisel. Palume kõiki, kellel on kodus miskit üle või teavad kedagi, kes aidata saavad, meiega ühendust võtta. Loome üheskoos suurema ja tegusama keskuse meie kõigi kõrgemaks hüvanguks ja arenguks. Palume sinult nõuannet, häid mõtteid, toetust ja abi.”

Keskuse jaoks on vaja:

 • Lambanahkasid, kaltsuvaipasid, patju, pleede (me ei soovi kunstlike materjale)
 • Ilusaid suuri ja lopsakaid toataimi.
 • Toole ja laudasid (koolituste tuppa pikka lauda ja 8-10 tooli)
 • Tugitoole teraapiate kabinetti ja teelauda
 • Diivanikomplekti ooteruumi või tugitoole, diivanilauda
 • SUURIM PALVE töötuppa vaja pliiti suurt ja võimsat kubu (ruum kus saab teha praktilisi töötubasid: seepide ja kreemide keetmine, taimeteede ja taimetarkuste valmistamine, toitumise praktilised töötoad jne…
 • Köögitehnikat, nõudepesumasinat, nõusid. Külmkappi.
 • Massaazilaudasid 4tk
 • Ratastooli 2 tk, üks suur, üks laste oma
 • KONTORI MEESKOND: 4 arvutiga töökohta, lauda tooli jne
 • Riiuleid poodi. Tuleb pood kuhu saame pakkuda kohapeal toodetud kaupa ja meie koostööpartnerite tooteid, mis haruldased ja hädavajalikud.
 • Suure ekraaniga televiisorit ooteruumi
 • Puidust riidepuid 100tk, ei pea olema ühesugused, kõik sobivad
 • Konverentsitehnikat, projektorit, valget ekraani ja mikrofoni. Helitehnikat.
 • Oleme tänulikud kõige eest, mida pakute! Me ei soovi keskusesse luksulikke ega kalleid asju, vaid tavalisi, mugavaid puhtaid ja ilusaid esemeid, mis on kasutajale mugavad ja silmale meeldivad.

NB! Kui on tuttavaid ehitustarvete poes, palume sealt praaktooteid, mida pood müüa ei saa, meie aga saame ära kasutada. Vabatahtlikud ehitajad on meil olemas.

Kõiki toetajaid saame tänada avalikult ja soovi korral ka anonüümseks jätta.

Kui soovid olla suur toetaja ja midagi suuremat korda saata, siis saame kokku ja arutame plaane, et meie soovid ja sinu panus võimalikult rohkem tulemusi tooks. Kui tahad näha raamatupidamist ja teada kuidas meil rahamajandust korraldatakse, siis kohtume meie raamatupidajaga.

 

Keskuse tulevikuplaanid? “Hetkel kolime ja laieneme, kuid hetkekski ei unusta me tulevikuplaane. Meie pilgud on peatunud ka kaugematel ja suurematel eesmärkidel. Hetkel on paberil juba küpsemas uus ja kordades suurema keskuse  projekt, kus on ruumi kõikidele vahvatele ja toredatele inimestele, et luua koos midagi suuremat ja võimsamat. Me oleme seda väärt,” sedastab Teresa lõpetuseks.

 

Uuri lisaks: Taeva ja Maa heaolukeskuse koduleht, Taeva ja Maa Facebook

www.taevasjamaa.ee

Kontakt e-post: info@taevasjamaa.ee

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt