Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Tallinnas kuritarvitavad parkijad invakohti aina enam

26. august 2013 kell 18:10parking-spotTallinna munitsipaalpolitsei (mupo) hinnangul on muutunud Tallinnas probleemiks parkimine invakohtadele, vahendas BNS.

 

Ainuüksi möödunud nädalavahetusel trahvis mupo patrull 12 rikkujat, kusjuures tegemist oli pisteliselt toimunud kontrollkäiguga Lasnamäe piirkonda.  Kui sinna juurde lisada suulised hoiatused ja märkused, siis on tegemist mitmekordselt suurema arvu eksijatega.

Menetlusosakonna vaneminspektori Aleksandr Kuke sõnul on kõige hullem olukord kaubanduskeskuste ja suuremate kaupluste juures. “Inimesed pargivad varsti oma auto vist lausa kaupluse fuajeesse,“ sõnas Kukk. “Peaasi, et ikka lähemale sissekäigule ja selleks on kõige mugavamad just invakohad. Samas on 20 meetrit eemal vabu parkimiskohti küllaga,“ lisas ta.

Kaheksa kuuga on mupo teinud juba 219 hoiatustrahvi invakohtadel valesti parkinud sõidukiomanikele. Keskmine hoiatustrahvi suurus on 20 eurot, kuid trahv teolt tabatud invakohale parkija puhul võib see ulatuda 60 euroni.

Sel nädalal võtab mupo invakohtadel parkimise erilise tähelepanu alla ja palub kõigil sõidukiomanikel järgida liikluseeskirju tähelepanelikult. Eriti aga respekteerida neid, kellele invakohad tegelikult mõeldud on.

 

Allikad: BNS, ERR

Foto: www.auto24.ee

 

Toimetas Ksenia Kask