Ligi: Tallinna tasuta transpordi maksab kinni ülejäänud Eesti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. juuli 2013 kell 15:28Scania normaal-2007

Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul laseb Tallinn tasuta transpordi praegu kinni maksta muul Eestil, olgu siis tegu pileti nõudmise, valdade maksumaksjate sissekirjutuste, riigi rahastatavate trammide või rongidega.

 

“Tasuta asju ei ole, küsimus on, kes maksab, kas jõud käib üle ja asi hinda väärt,” ütles Ligi BNS-ile kommentaariks Taavi Aasa neljapäeval antud intervjuu kohta. “Ma ei usu, et Tallinn kalkuleerib praegu teisiti kui poliitiliselt, propagandistlikult või rehepaplikult,” lisas ta.

Ligi hinnangul on Eestist palju jõukamates ja tihedama asustuse ja liiklusega riikides transport mitte tasuta, vaid küllaltki kallis, mistõttu ei ole usutav, et tasuta pakkumine oleks elujõuline, isegi mitte ülejäänute arvel.

“Tõsi, ühistranspordis on tugev annus ühishüve, mis hea korralduse puhul säästab keskkonda ja linnaruumi ning hõlbustab liiklemist ja parkimist, sel ja sotsiaalsetel põhjustel on ka tema doteerimine põhjendatud,” rääkis Ligi.

“Ent päris tasuta kipub liiga tihti olema kasuta ja tulevikuta,” lisas ta.

Neljapäeval ütles Tallinna abilinnapea Aas ERR-ile, et Tallinn plaanib laiendada tasuta sõidu õiguseid lähivaldade elanikele, Tallinna piires rongireisijatele ja “pargi ja reisi” kasutajatele.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: ERR

Foto: tak.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt