Video: pimenurk ehk miks tasub liikluses ettevaatlik olla

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. november 2013 kell 21:48pimenurkKuna kätte on jõudnud pime aeg ja peagi läheb ka libedaks, räägime tänaõhtuses ajaviiterubriigis tavapäraselt tõsisemal teemal. Nimelt liiklusohutusest, mis on ka üks autotööstuse prioriteetidest. Küljepeeglitest mittenähtav pimeala ehk -nurk on probleem, mida on viimasel ajal hakatud lahendama liiklusvahenditele paigaldatud kaamerate või siis radarseadmete abil, mis tuvastavad “nähtamatusse alasse” jäävad või sinna sisenevad sõidukid.

 

Kahjuks ei ole valdav osa sõidukitest veel vastavate seadmetega varustatud. Kui juba sõiduautogi tahavaatepeeglist ei ole kogu sõidutee nähtav, siis suurte, mitmekümnemeetriste autorongidega, on olukord veelgi keerulisem.

Järgnevas videoklipis näeme, et juhi vaateväljas varjatuks jääv osa on tegelikult hirmuäratavalt suur – eriti suurte rekkade puhul. Olgem liikluses jätkuvalt ettevaatlikud ja tähelepanelikud!

 

 

 

Allikad: Gov.uk, News Center

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt