Kohus: Tallinna ühiskaarti ei pea valideerima

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. aprill 2013 kell 8:45 

Harju maakohtu otsuse kohaselt ei tohi ühistranspordi kasutajaid Tallinna ühiskaardi valideerimata jätmise eest trahvida, kui sõiduõigus on olemas, kirjutab Eesti Päevaleht. Kohus leiab, et info­lekke ohu tõttu ei tohi inimesi üldse valideerima sundida. Kuna munitsipaalpolitseil on õigus veel otsus edasi kaevata, jätkuvad praegu ka trahvimised, kirjutab BNS.

 

15. aprillil langetas Harju maakohus mupolt ebaõiglase trahvi saanud Liivi Lankotsa kaebuse asjas otsuse, milles mitte üksnes ei tühistanud trahvi, vaid kirjutas otsuses, et kui inimesel on kaasas sõiduõigust tõendavad dokumendid — tallinlase puhul ID-kaart ja isikustatud ühiskaart –, on tema õigus sõita tõendatud ja ühiskaardiga viibutamata jätmise eest trahvida ei saa.

„Liivi Lankots esitas Tallinna ühistranspordi bussiliinil ID-kaardi ja isikustatud ühiskaardi, mille jättis valideerimata. ID-kaardi ja isikustatud ühiskaardi abil on võimalik kergesti kindlaks teha, et Liivi Lankotsal tallinlasena on tasuta sõitmise õigus. Kuna tasuta sõidu õigus oli esitatud dokumentidega tõendatud, puudub menetlusaluse isiku teos väärteokoosseis,” sedastas kohus.

Harju maakohtu otsuse näol on tegu esimese astme kohtu otsusega ja ja munitsipaalpolitsei võib esitada kassatsioonkaebuse riigikohtule. “Kõnealuses kohtuasjas ei ole Tallinna munitsipaalpolitsei amet veel oma lõplikku seisukohta välja kujundanud,” ütles ameti pressiesindaja Meeli Hunt. Seni aga trahvimine jätkub.

 

Allikad: BNS, Eesti Päevaleht

Foto: Tallinn.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt