Ajaviide: Õues olla on parim, aga ka kodus ei pea igav olema

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. aprill 2020 kell 22:57Koroonaviirus mõjutab üle kogu maailma miljonite inimeste igapäevarutiine. Osad ettevõtted on uksed sulgenud, spordisündmusi ei toimu, baarid, klubid, kinod on kinni ja avalikud kogunemised keelatud. Paljud meist on otsustanud jääda omavoliliselt kodukontorisse ning on ka neid, kes on sunniviisiliselt karantiinis. See tähendab, et inimesed veedavad pea kogu oma ajast kodus nelja seina vahel ning igavuse peletamiseks tuleb kodus leida endale piisavalt tegevust.

Mida siis selleks täpsemalt teha, et kodus aeg kiiremini läheks? Esimene soovitus on raamatute lugemine. Olgu selleks siis harivad inimsuhete ja äriteemalised raamatud või hoopis põnevad romaanid ja fantaasiaraamatud. Rahvaraamat on reastanud populaarsuse järgi kõige loetumad raamatud, mitmed neist on saadaval ka läbi e-raamatukogu. Kui eelistate aga hoopis liikuvat pilti lugemisele, tasub suund võtta Netflixi poole, kus valikut samuti igale maitsele.

Telekaga saab teha ka muud, kui Netflixi vaadata. Sõltuvalt vanusest, on üks lõbusamaid viise ajaveetmiseks videomängud. Playstation ja Xbox teevad kogu aeg sooduspakkumisi erinevatele mängudele ning praegusel ajal on mängijaid eriti palju. Koos videomängude ja karantiiniga on kasvanud ka niigi populaarne Esport. Kuna päris spordimaailm hetkel puhkab, siis on mitmed jalgpallurid ja rallisõitjad ise ka Espordi maailmaga liitunud.

Kindlasti on meie hulgas ka palju inimesi, kes lahutavad oma meelt spordiennustuste ja kasiinodega. Kuna enamus spordiliigad on pausidel ja kõik Eesti kasiinod vähemalt kuni 17. maini suletud, siis tuleb huvilistel pöörduda internetikasiinode poole. Blackjacki ja ruletimängijate jaoks väga palju ei muutu, sest tänapäeval saab netikasiinodes mitmeid mänge mängida koos live diileriga läbi veebikaamera. Siit saad rohkem informatsiooni erinevate võimaluste kohta.

Kui meelelahutuse asemel pühendada vaba aeg hoopis enda harimisele, siis võiks näiteks investeerida harivatele veebikursustele või isegi internetis toimuvatele muuseumituuridele. Ka virtuaalne reisimine on muutumas populaarsemaks. Näiteks on mitmed USA rahvuspargid loonud võimaluse inimestele virtuaalselt külastada maailmakuulsaid parke. Samuti on karantiin hea aeg enda unistuste ja äriideedega tegelemiseks. Ühtlasi on see ka hea võimalus vabakutselisena väiksemaid kõrvaltöid teha. Olgu selleks siis tõlkimine, graafiline disain, nõustamine või mis iganes alal te end mugavalt tunnete.

Lisaks meelelahutusele on äärmiselt hea ja oluline ajaviide trenni tegemine. Kõik jõusaalid on küll kinni, kuid sellegipoolest peab inimene end liigutama. Myfitness on loonud suurepärased videotreeningute seeriad, et kõik huvilised saaksid kodustes tingimustes trenni teha. Mis veel parem, Myfitnessi kodulehel toimuvad ka otsepildis treeningud, mis tekitavad tunde, nagu oleksitegi jõusaalis rühmatrennis. Kodusteks treeninguteks ei ole vaja muud kui joogamatti, kummilinte, paari hantlit ning enda keharaskust. Kui see väheks jääb, siis saab kasutada ka partneri keharaskust. Trenni tegemise alla saab kindlasti liigitada ka oma lemmikloomaga jalutamise. Koerad ja kassid saavad kindlasti hetkeolukorras tavapärasest rohkem tähelepanu.

Lisaks füüsilisele trennile on äärmiselt oluline ka oma vaimse tervise eest hoolt kandmine. Praegune olukord maailmas ja Eestis võib tekitada inimestes hirmu ning suurendada stressi. Paraku mida suurem on inimese stressitase, seda nõrgem on tema immuunsüsteem. Seetõttu ongi tähtis karantiini ajal end füüsiliselt liigutada, kuid samas end ka vaimselt tegevuses hoida, et stressitase ei tõuseks liiga kõrgele.

Kokkuvõtvalt, maailmas on hetkel keerulised ajad, kuid see ei tähenda, et midagi teha ei saa. Kodus olemine annab rohkem aega ja võimalusi tegeleda asjadega, mille jaoks varem aega ei jätkunud. See annab suurepärase võimaluse lugeda raamatuid, harida end ning paika panna oma unistused. Jah, see annab ka võimaluse lihtsalt laiselda, krõpsu süüa ja videomänge mängida, kuid ennekõike annab see võimaluse end arendada ja aega perega veetmiseks. Kasutame seda võimalust ja tuleme sellest kriisist koos välja.

Toimetas Ksenja KaskKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt