Delfiinid kaitsesid pikamaaujujat hai eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. aprill 2014 kell 21:15Briti pikamaaujuja Adam Walker oli ujumas üle Uus-Meremaa põhja- ja lõunaosa eraldava Cooki väina, kui ta märkas enda all suurt haid. Õnneks liitus ujujaga peagi grupp delfiine, kes hai eemale ajasid ning kaitsesid Walkerit veel tund aega, enne kui oma teed läksid. Huvitava kokkusattumusena sooritas Walker Cooki väina ületamist enda Oceans Seven väljakutse raames, millega ta kogub raha vaalade ning delfiinide kaitsmisele pühendunud organisatsioonile Whale and Dolphin Conservation.

 

Walker loodab saada esimeseks britiks, kes sooritab Oceans Seveni väljakutse: praegu on ta läbinud Inglise kanali, Gibraltari väina, Molokai väina, Catalina kanali, Tsugaru väina ning Cooki väina. Enda viimaseks väljakutseks jättis ta Põhjaväina, mis eraldab Iirimaad Šotimaast ning ujuja sõnul plaanib ta selle läbida augustis.

Walkeri sõnul oli Cooki väina ületamine raske, kuna ilma tõttu olid tekkinud suured lained ning vesi oli üsna külm. Kõigele vaatamata läbis ta 26 kilomeetri pikkuse vahemaa 8 tunni ja 36 minutiga. Järgmisel päeval jagas ta oma kogemust enda Facebooki lehel, kus ta kirjeldas, et delfiinidega tund aega koos ujuda oli justkui täitunud unistus ning talle meeldib uskuda, et delfiinid kaitsesid teda, juhtides ta koju. Samuti postitas ta Youtube’i video juhtunust.

 

 

Allikad: Huffington Post, The Mirror, ABC News

Foto: truthcontrol.com

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt