Heategijad toetavad 8-aastase Beryti delfiiniteraapiat Odessas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. aprill 2013 kell 10:31beryt-delfiiniteraapial1

 

Naerata Ometi MTÜ rahastab kolmandat aastat järjest nüüd juba 8-aastase Beryti taastusravi Odessas, delfiiniteraapias. Delfiiniteraapia aitab parandada liikumis-, mõtlemis- ning kõnevõimet, samuti mõjub see tasakaalustavalt närvisüsteemile. Ravi stimuleerib ajutegevust, suurendades selle aktiivsust ja vastuvõtlikkust uutele oskuste omandamisele. 

 

“Beryt käis Naerata Ometi MTÜ toel esimest korda delfiiniravil 2011. aastal, teist korda 2012.aastal, kuid kuna suuremate edusammude
saavutamiseks soovitatakse delfiiniteraapial käia 3 korda, siis otsustas Naerata Ometi Beryti ravi ka sellel aastal toetada,” kommenteeris projekti eestvedaja Kuno Kompus.

Beryt on 8-aastane sõbralik, rõõmsameelne ja aktiivne tüdruk, kelle diagnoosiks on täpsustamata pervasiivne arenguhäire, millest on mõjutatud tema kõne, sotsiaalne suhtlemine, motoorika areng ning pidurdunud on ka vaimne areng. Lisaks on Berytil hüpermetroopia ehk kaugelenägevus ja ta kannab prille.

 

 

Lisainfo: Naerata Ometi
Foto: Naerata Ometi MTÜ

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt