Eestis on valmimas lustakas kaardimäng “Uus Maailmakord”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. veebruar 2014 kell 10:50Telegrami toimetus sai mõned päevad tagasi kutse kaardimängule nimega “Uus Maailmakord”. Mängu looja Tanel Viilol tutvustas 1,5 tunni jooksul meile oma vandenõu-hõngulist leiutist ning pärast läbimängu võime omalt poolt kinnitada, et Rockefelleri, Rothschildi või Vatikani kardinalina maailma korporatsioonide kokkuostmine või tehnika arengu kontrollimine on üsna naljakas ning hasarti tekitav. 

 

“Kuigi mängu nimi on salapärane “Uus Maailmakord” (UMK), siis ei tahaks ma pikemalt peatuda selle sügavamas tähenduses. Ühiskonnas on toimumas teatav ärkamine ja on juba piisavalt inimesi, kes mõistavad ja tajuvad seda ning neid tuleb järjest juurde. Ütleksin vaid, et mäng tutvustab meie tuleviku võimalikke suundi ja saavutusi ning mängijal on hea võimalus neid endale teadvustada ja miks mitte siis ise infot juurde otsida. Üheks eesmärgiks, milleni mängija saab jõuda, on kindlasti Uus Maailmakord,” tutvustab Viilol.

“Uus Maailmakord” on tempokas, lihtsa mehhaanikaga kuid strateegiat vajav kaardimäng. Mängija eesmärgiks on koguda erinevaid korporatsioone ja institutsioone ning jõuda suuremate Saavutuste ja Eesmärkideni ning selle käigus ka punkte koguda – võidab kõige suurema punktidearvuga mängija. Osalejaid saab olla 2–6 ja mängu ajaks on sõltuvalt inimeste arvust 1–2 tundi.

Tanel Viilol on mängude loomisega tegelenud teadlikult viimased 5 aastat, kuid oma esimesed lauamängud tegi ta juba 6. klassis. “Esimene mäng, mis lettidele jõudis ja mille andsin ise välja, oli täringumäng “Tee skoori”, mis on minu arust ainulaadselt abstraktselt lahendatud korvpallimäng, mis on kiire ja tempokas nagu päris ala ise,” rääkis ta. Viilol on loonud ka Ajakirjade Kirjastuse poolt välja antud seiklusmängu “Vereimejate kants”, kus tuleb võidelda vampiiride, libahuntide ja zombidega.

Kaardimäng “Uus Maailmakord” valmib juuni alguses ja projekt kogub hetkel hoogu ühisrahastusplatvormis Hooandja.

 

Loe mängu kohta lähemalt ja vaata tutvustavat videot: Hooandja

Pilt: Taavi Oolberg

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt