Kuidas leida põnevust sombuste ilmade ajal: 11 huvitavat tegevust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. september 2019 kell 12:39Sügis on saabunud ning toonud kaasa vihmased ja hämarad ilmad. Suvel südamesse kogutud päikesepaiste ja viimane D-vitamiini jääk on ära kadumas. Meeleolu on küll positiivne, kuid energiat nagu napiks. Selleks, et väsimus sinust päriselt võitu ei saaks, oleme pannud kokku nimekirja koos 11 põnevusest pakatava tegevusega, sest kuidas paremini väsimust seljatada kui mitte natukese adrenaliini, põnevuse ja enda tundma õppimisega.

 

Kui ka Sina leiad end pimedate aegade saabudes aina enam diivanil lebades telekat vaatamas või muud moodi aega surnuks löömas, siis allpool olevast nimekirjast peaks iga veidikenegi põnevust otsiv inimene midagi meelepärast märkama.

Loe raamatuid. Lisaks eneseharimisele ja mõnusale, fantaasiat rikastavale ajaveetmisele on lugemine ka üheks edu võtmeks. Uuringute kohaselt erineb edukate inimeste huvi raamatute lugemise vastu märkimisväärselt vaeste omast. Kui vaesed veedavad lõviosa oma vabast ajast telekat vaadates, siis edukad pigem loevad raamatuid. Lugemine aitab keskenduda, täiendada suhtlemisoskust ja õppida teiste vigadest, millest paljud oma raamatutes kirjutavad.

Liitu huviringiga või alusta uue hobiga. Mugavustsoonist väljumine pakub nii mõnegi jaoks piisava koguse adrenaliini ja põnevust. Huviringiga liitudes veedad aega endale sarnaste inimestega ja võid endale märkamatult uusi sõprussidemeid luua. Ja kui huviringiga liitumine kõditab liialt Sinu introvertset närvi, siis on alati võimalik mõne uue hobiga endale tuttavas keskkonnas alustada, näiteks kodus.

Vaheta töökohta. Mõnikord võib monotoonse ja rutiinse töökoha pidamine olla igavuse ja eesmärgi puudumise tagapõhjaks. Kui tunned, et see käib Sinu kohta, siis on aeg muutuseks.

Mine teatrisse või kinno. Vahel teeb head lasta enda meelt lahutada. Kui igapäevased tööd ja ülesanded hakkavad meelt kurnama, siis teatriskäik või kinofilm pakuvad leevendust.

Vaheta elukohta või tee kodus suurpuhastus. Elukoha vahetus ei pruugi igaühele tarvilik olla, sest kodu on Sinu tempel, kuid mitmed pole oma templit veel leidnud. Elukoha vahetus võib tuua uue hingamise ja teeb ruumi uuele energiale. Sama on koristamisega – viska või anna ära kõik asjad, mis sulle enam vajalikud pole.

Proovi oma õnne. Õnnemängud pole iga inimese jaoks ja ei ole ka sobiv viis rahalise probleemide lahendamiseks, kuid kui Ninja casino adrenaliinirohked mängud kõlavad meelejärgi, siis on need väga võimekad igavuse peletajad. Mõnusat meelelahutust pakuvad ka kodused pokkeri- või lauamänguõhtud sõpradega. Kellel teist mängudes kõige rohkem veab?

Mine nädalavahetuse seiklusele. Paki asjad, jäta mured maha ja võta lähedased kaasa. Kasuta nädalavahetust uute kogemuste ja seikluste saamiseks, sest ainult läbi uute kogemuste rikastame oma hinge.

Katseta uut retsepti. Toidu valmistamine on nauditav ja loominguline protsess – söömine kindlasti nauditavam! Võta ette ja katseta mõnda põnevat retsepti, mis ammusest ajast mõttes on mõlkunud, või leia värsket inspiratsiooni mõnest kokaraamatust, -blogist.

Heategu. Tee kellelegi (näiteks võõrale) siiras heategu kinkides talle midagi tarvilikku, armast või lihtsalt täna teda eksisteerimise eest. Olles teistele eeskujuks ja kinkides positiivset energiat, täidad enda südame kahekordselt.

Mine loodusesse. Lihtsuses peitub võlu ning jalutuskäike looduses on alati tunnustatud raviva ja mõtteid puhastava toime poolest. Võta aeg maha, vali sobiv metsarada (või matkarada!) ja asu teele.

Tee sporti. Peale tööd jooksmine vabastab hinge ja meele päeva jooksul kogutud pingetest. Peale trenni on keha lõõgastunud ja uni tuleb ka parem. Miks mitte võtta ette midagi tervislikku ja teha oma kehale head. On teada, et spordi tegemine hoiab meele värskena ja energia taseme kõrgel.

 

Sügis on suurepärane aeg teha ettevalmistusi tulevaseks talveks, kuid sombused ilmad võivad keha ja meele rajalt maha võtta. Sügisel vajame igapäevasele rutiinile vaheldust rohkem kui varem, sest lühemate päevadega on oht langeda rutiini alla lõksu. Suvel olid päevad pikemad ja peale tööd sai nagu instinktist uusi, põnevaid tegevusi tehtud.

Põnevus ja vaheldus ei tule meie ellu iseenesest, see tuleb mugavustsoonist lahkumisel ise oma ellu tuua. Võttes ette vähemalt 2-3 eelpool olevas nimekirjas loetletud tegevustest, saab sügis muretult ja põnevalt mööda saadetud ning pilk pühade poole suunatud. Võta elust maksimum ja naudi aega oma lähedastega!

 

Toimetas Sander Soomaa

 

Foto: UnsplashKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt