9 asja, mida vaesed teevad, aga rikkad mitte

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. november 2023 kell 16:28Factnomenal koostas erinevate raamatute ja uuringute põhjal nimekirja üheksast asjast, mida vaesed teevad, aga rikkad mitte. Milliseid mustreid järgid sina?

 

1. Magavad kaua
Uuringute põhjal ärkab üle 50% miljonäridest vähemalt 3 tundi enne, kui nad tööle lähevad – enamik neist teeb hommikuti trenni, koostab päevakava ja otsib ajurünnaku abil uusi ideid. Vaesematel inimestel on komme magada kauem ja minna päevale vastu ette valmistamata. Igapäevane varane ärkamine loob kindla rütmi, mis aitab sul kontrollida päevaseid tegevusi.

2. Söövad odavat või rämpstoitu
Ütlus “Sa oled see, mida sa sööd“ kirjeldab väga hästi erinevust edukate ja mitteedukate inimeste vahel. Võib arvata, et vaestel inimestel pole nii palju raha, et osta kvaliteetsemat toitu või pole neil aega, et valmistada täisväärtuslikku einet, aga tervisliku toitumise ja edukuse vahel on ilmne seos. Rämpstoidu söömine võib kurnata su keha ja vaimu. Kui oled kunagi söönud McDonaldsi hommikusööki, siis tead, et pärast seda ei pakata sa energiast, vaid oled hoopis väsinud ning võib-olla soovid isegi magama tagasi heita. Enamik edukaid inimesi on taibanud, et ilma korraliku söögita pole nad võimelised oma edukust hoidma. See ei tähenda sugugi erakoka palkamist, vaid piisab sellest, kui proovid järjepidevalt oma söömisharjumusi parandada.

3. Jätavad trenni vahele
Suurem osa edukatest inimestest teeb iga päev 30+ minutit trenni. Üks põhjus, miks edukad inimesed käivad korrapäraselt trennis, on teadmine, et edukas saab olla ainult siis, kui nii keha kui ka vaim on heas vormis. Liikumine aitab ka depressiooni vastu. Kuigi vaesematel ei pruugi olla raha, et osta spordiklubi kuukaart või trennivarustust, on lihtsamad harjutused ja kerge trenn kõikidele kättesaadav. Vaid pooletunnine trenn päevas aitab sul eesmärkideni jõuda.

4. Vaatavad telekat
Thomas Corley raamatu “Rich Habits“ (“Rikaste harjumused“) põhjal vaatab 67% edukatest inimestest alla 1 tunni telekat ööpäevas – vaeste puhul on see protsent 23, mis tähendab, et 77% vaestest vaatab rohkem kui tunni telekat päevas. Edukad inimesed teavad, et televiisor tõmbab tähelepanu kõrvale ja on takistuseks eesmärkide saavutamisel. Uuringutest selgub, et vaesemad inimesed kipuvad vaatama

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt