Piltuudis: Südamlik põhjus, miks miljonärist jalgpallur kasutab katkist telefoni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. märts 2020 kell 10:15Sadio Mane´i, Senegalist pärit FC Liverpooli jalkastaari, kes teenib aastas ca 9 miljonit eurot, märgati hiljuti hoidmas katkise esipaneeliga iPhone´i. Nii fännide hulgas kui ka ajakirjanduses tekitas see foto palju küsimusi, ent 27-aastane sportlane on korduvalt rääkinud sellest, kuidas üleskasvamine vaesuses on andnud talle teistsuguse arusaama rikkusest ja kuidas seda kasutada.

 

“Miks ma peaksin soovima 10 Ferrarit, 20 teemantiga kella ja kahte lennukit? Kuidas need asjad aitaksid mind ja maailma? Ma olen nälginud, ma olen üle elanud raskeid aegu, mänginud jalkat paljajalu… Muude asjade seas oli mul puudus ka haridusest, ent täna saan ma sellega, mida tänu jalgpallile teenin, oma inimesi aidata,” selgitas ta ja lisas: “Ma ehitan koole, staadioneid, varustan vaesuses elavaid inimesi riiete, jalanõude ja toiduga. Lisaks sellele annan ühes väga viletsas Senegali regioonis igale inimese 70 eurot kuus, et aidata nende peresid majanduslikult”

Lõpetuseks ütles ta veel, et eelistabki luksuslikule eluviisile seda, et saab oma inimestele anda väikese osa sellest, mida elu on andnud talle endale.

Pilt on ka Facebookis väga populaarseks saanud ja üks tallinlasest ettevõtja jagas seda sõnadega: “Suurepärane isiksus! Kui küsida endalt “kas mina suudaks nii teha”, siis näed, kuidas egoism ja tarbimine on meil nii sees, et selliselt käitumine nõuaks tõsist tegelemist iseendaga.”

 

Allikad: Black Culture News, BEST Programs for Kids Facebook

Foto: aniomapress.com

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt