Lugu poisist, kes kasvatas oma juukseid vähihaigetele lastele annetamiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. juuni 2015 kell 15:48Keegi pole heategude sooritamiseks liiga noor ega liiga vana ning abikätt saab vajajatele ulatada mitmel viisil. Üks Florida poiss otsustas pühendada oma elust 2,5 aastat juuste kasvatamisele, et need saata organisatsioonile, mis teeb annetatud juustest haigetele lastele tasuta parukaid. Vaatamata sellele, et tema pikad juuksed teenisid talle pilkamist ja mõnitusi, täitis ta oma eesmärgi, seades eeskuju teistele heasüdamlikele lastele ja täiskasvanutele.

 

Christian McPhilamy oli kuueaastane, kui ta nägi televiisorist St. Jude’i kliiniku reklaami vähihaigetest lastest ning asus selle kohta infot otsima nii vanematelt kui internetist. Peagi leidis ta reklaami heategevusorganisatsioonist, mis annab haiguste tõttu kiilanenud lastele annetatud juustest tehtud tasuta parukaid. Kui poiss uuris emalt täpsemalt, millega tegu on, otsustas ta, et soovib hakata oma juukseid kasvatama vaid selleks, et ta saaks need sellele organisatsioonile saata.

Järgmise 2,5 aasta jooksul sai ta teistelt lastelt ja mõnikord ka täiskasvanutelt ebaviisakaid kommentaare oma juuste kohta. Osa klassikaaslasi mõnitas teda ja kutsus teda halvustavalt tüdrukuks ning McPhilamy sõnul tekitasid nende kommentaarid temas halba enesetunnet. Ometi jäi ta oma eesmärgile kindlaks, nentides, et ta lihtsalt tahtis kinkida vajajale paruka.

o-CHRISTIAN-MCPHILAMY-facebook

Paar nädalat tagasi sai tema juuste kasvatamise teekond selleks korraks otsa. Internetist võetud juhendite kohaselt jaotasid poisi vanemad ta kiharad juukselõikuseks nelja patsi. Pärast lõikust toimunud mõõtmisel selgus, et üks pats oli 30,5 cm ning teised kolm umbes 28 cm pikad. Edasi kinnitas poiss oma patsid kummipaeltega, asetas need eraldi kotikestesse ning saatis postiga Michiganis asuvale heategevusorganisatsioonile Children with Hair Loss. Organisatsioonis töötav vabatahtlik Linda Dmitruchina kinnitas, et McPhilamy annetused jõudsid ilusti nendeni. Children with Hair Loss aitab praegu üle 355 abivajaja, kellest neli on poisid. Organisatsioonilt võib igal aastal tasuta paruka saada laps vanuses 2 kuni 21, kellel on dokumenteeritult meditsiiniline seisund, mis põhjustab tõsist juuste väljalangemist.

McPhilamyte perekond on püüdnud lastele õpetada teiste abistamist juba maast madalast ning nii nüüdseks 8-aastane Christian kui ka tema 3-aastane õde Avalynn Norris tunnevad sellest suurt rõõmu. Näiteks annetavad nad pidevalt oma riideid ja mänguasju jagamiskeskustele ning teistele abivajajatele. Vanemad aga meenutavad rõõmuga, kuidas Christian oli vaid 2,5-aastasena tahtnud anda oma jalgratast naabripoisile, lihtsalt sest ta leidis, et see polnud aus, et tal ratast polnud. Vanemate sõnul on nad püüdnud lapsi õpetada mentaliteediga, kus maailm ei keerle nende ümber ning kõik peavad kõiki teisi aitama ning oma kogukonnaga seotud olema. Ühtlasi ei karda nad lastega arutada keerulisi teemasid nagu vähihaiged lapsed, sest nad leiavad, et kui lapsed küsivad millegi kohta, ei tohi neile hakata valetama või teemat kõrvale juhtima. Näib, et nende lähenemine on vilja kandnud ning nende laste heateod võivad inspireerida teisigi üle maailma.

 

Allikad: Florida Today, Inquisitr

Foto: Christian McPhilamy Facebook

 

Toimetas Allar Pajuste

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt