USA koomik vastas internetitrolli ebaviisakusele, annetades talle 2000 dollarit

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. jaanuar 2019 kell 17:04USA koomik, näitleja ja kirjanik Patton Oswalt näitas üles tõelist empaatiavõimet, kui otsustas eile, 24. jaanuaril sotsiaalmeedias tema postitusele vihaselt reageerinud inimesele vastulöögi asemel hoopis headust maitsta anda.

 

Kõik algas sellest, kui näitleja tegi oma Twitteri seinal nalja Donalt Trumpi taraehitamise üle ja sellele reageeris üsna jämedalt (näiteks: “Sain just aru, miks olin nii rõõmus, kui sa “Blade: Trinity” filmis surmas said.”) mees nimega Michael Beatty. Oswalt naljatas tagasi, aga võttis siis aega mehe Twitteri konto uurimiseks ja leidis, et tegu on üsna raskete tervisehädade käes kannatanud inimesega, kellel oli oma ravikulude katmiseks parasjagu käimas ka kogumisprojekt ühisrahastusplatvormil GoFundMe.

“Oi jah. See mees just ründas mind Twitteris ja ma vastasin naljaga, aga vaatasin siis tema seinale ja tal on VÄGA palju muret oma tervisega. Mina oleksin ka vihane. Talle on jagatud viletsad kaardid — anname talle paremad. Vajuta siia ja anneta — just nagu mina kohe teen,” kirjutas ta.

Oswalt annetas Beattyle GoFundMe-s 2000 dollarit ja kutsus üles sama tegema ka oma Twitteri 4 miljonit jälgijat. Kampaania eesmärgiks oli koguda 5000 dollarit, Oswalti eestvedamisel oli 24. jaanuari pärastlõunaks koos aga juba 13 000 dollarit ja täna, 25. jaanuaril üle 30 000 dollari.

Michael Beatty oli Oswalti reageeringust rabatud.

Ta ütles väljaandele Huffington Post 24. jaanuaril saadetud kirjas: “Patton on väga hea inimene, kel on õnnestunud ületada parteipoliitika ja anda mulle uus vaatenurk selle kohta, kuidas üksikisikud käituvad ja millised nad on versus poliitilise jõugu mentaliteet. Mul on nüüd uusi sõpru mõlemalt poolelt, kes on saatnud mulle häid soove ja jäänud poliitiliselt neutraalseks oma tegudes ja sõnades.”

Oma Twitteri postituses kirjeldas Beatty, kuidas Oswalt on teda pannud tundma säärast alandlikkust, et tal on raske leida sõnu. “Sinu pärast olen võtnud hetke, et saada selgust, kuidas minu suust tulnud haigettegevad sõnad võisid päädida sellise laviiniga. Aitäh sulle selle eest, ja annan edasi ka oma nõole, kes vajab abi,” sõnas Beatty, viidates sugulasele, kes hoolimata enda pere raskest olukorrast (autoõnnetusest taastuv lapselaps), oli tema GoFundMe kampaaniale annetanud 200 dollarit. “Soovin nüüd teda ennast toetada 500 dollariga. Patton algatas lumepalliefekti ja mina kavatsen edasi anda nii palju kui saan,” ütles ta HuffPostile.

 

Milline suur jõud võib olla lihtsal oskusel – tunda empaatiat inimese vastu, kes on sinuga ebaviisakas. Kui võtame solvumise ja vasturündamise asemel hetke, et mõelda, mis võis olla selle põhjuseks, siis võib meie ootamatu reaktsioon vallandada hoopis headuse tulva.

Ilusat nädalavahetust Telegrami poolt!

 

Allikad: Huffington Post, Twitter, GoFundMe

Fotod: upi.com, ekraanikuvad

 

Toimetas Mariann Joonas

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt