Vaata siin! Imekauni lühifilmi “Vaga vesi, sügav põhi” esilinastus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. veebruar 2019 kell 7:30Foto: Vaga vesi, sügav põhi (2019)

Maailmas tuntakse eestlasi, kui suhteliselt külma olekuga inimesi. Aga kui õppida eestlast lähemalt tundma, siis avaldub see müstilisem teine pool. EV 101 aastapäevaks on maailmas tipp-tasemel slackliner-kaskadöri Tauri Vahesaare ja tuletantsija Krista Palmi ning dünaamiliste videokaadrite tegija Henry Tombaki käe all valminud lühifilm “Vaga vesi, sügav põhi”, mis annab edasi metafoorides eestlase sisemaailmas toimuva. Telegramil on au teile seda filmi esmaesitleda kell 7.30 koos päikesetõusuga.

 

Loodud lühiteose alged jõuavad omadega tagasi 24. veebruari 2017, kui Tauri liinil hüpates end talvevammustes kaasmaalaste ees rõivastest vabastas ning seejärel jäisesse vette sulpsas. See tekitas rahvusvaheliselt suurt elevust sotsiaalmeedias ning Tauri tundis vajadust jutustada loo teine pool ehk mis toimub seal sügavikus, allpool veepinnast. Lisaks jäistele elementidele otsustati seekord tuua
mängu ka tuli.

Krista Palm on tuletantsija, kes Tauri ideest koheselt süttis ning sellega kaasa tuli. Krista, aga kaasas omakorda teisigi tuletantsijaid, et ühiselt panustada filmiklipi valmimisse.

Tauri ettevalmistus videoklipi jaoks hõlmas põhjalikku ettevalmistust koos rohkete talisuplustreeningutega ning vastupidavustestidega, eeskätt just miinuskraadides alasti tasakaaluliinil trikitades.

Nii filmi produktsiooni kui ka hilisema montaaži lõi Aeromeedia juht Henry Tombak, kes on üheltpoolt nii üks tuntumaid droonispetsialiste Euroopas kui ka dünaamiliste kaameraaluste ehitaja nende algusaegadest. Henry väljakutse oli visuaalselt võimalikult laiapõhjaliselt toetada Tauri ja Krista nägemust, loo audiovisuaalse jutustamise teel. Selliselt valmiski visuaalkunstina Eesti Vabariigi 101 aastapäevaks lühifim “Vaga vesi, sügav põhi”.

 

Vaata ka: Filmi esilinastuse Facebook

Foto: Vaga vesi, sügav põhi (2019)

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt