Pühapäevane mõtisklus: Maailm, kus musi on kõige kõvem valuuta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. november 2018 kell 18:06“Maailm, kus meid hommikuti äratab memme musi ja kui lapsed lähevad lasteaeda või kooli, siis tehakse hommikul musi-musi ja õhtul jälle kohtudes kalli-kalli, et lapsed liiguvad turvaliselt ühest keskkonnast teise ja memme musi saadab neid kõikjal,” kirjutab Ege Hirv oma lühikeses mõtiskluses musi põhisest maailmast, mis on korraldatud musi huvisid arvestades, neid järgides, neid esile tõstes.

 

Mulle meeldib kui hommikud algavad rahulikult ja traditsiooniliselt, et lastel on aega süüa, et nad ei pea ilma emata ärkama, et ema tööpäev algab hiljem kui laste oma.

Ainult see üks põhjus, et lapsed saaksid õigel ajal musi, on täiesti piisav, et poed oleksid lahti kella 9-21 ja emad oleksid laste jaoks olemas nii hommikul ärgates kui õhtul uinudes. Nii need emad, kes suurtes supermarketites töötavad kui ka need, kes seal öösiti kolavad. Inimene peab olema võimeline oma aega nii organiseerima, et ta on laste jaoks olemas ja tagab lastele turvatunde.

Lisaks tagab suurpoodidele kehtestatud kindel lahtiolekuaeg kindluse ja selguse ühiskonnas.

Lisaks on e-kaubandus, mis saab siis areneda öiste ostlejate huvides.

Musi põhine maailm kisendab ka suletud ostukeskustega pühapäevade järele. Pühapäev peaks olema kaua magamise ja pannkookide ja metsaretkede ja ühise koosolemise päralt. Pühapäeval peaks tegema kõike muud peale ostlemise. Planeet on meist väsinud ja tal on kõrini krõnkspersetest turundusahvide ja pii-ärr pooletoobiste ja laenuhaide mentaliteedist. Planeet tahab rahu ja vaikust ja vähemalt pühapäeviti.

Musile meeldib selgus, lihtsus ja turvalisus.

Ka üle riigi kindlatel aegadel liikuv tasuta ühistransport toetaks ja kinnistaks seda printsiipi, et asju saab korraldada selgelt ja lihtsalt. Hommikused tasuta bussid oleksid ühitatud koolibussidega, et lapsed kooli ja reisijad maakonnakeskustesse, kust siis bussid edasi liiguksid. Lõunased bussid kella 15 ajal ja olenemata sellest, kus maakonnas viibid, on juba kõigile teada, et liigub hommikune, lõunane ja õhtune buss. Õhtul sama bussiring kell 8, et jõuaks peale tööd veel huvialaringi või poodi või kinno ja kindlal ajal koju.

Maailm peaks toimima nagu kellavärk, lähtudes suurema osa inimeste liikumisvajadustest.

Musi rõõmustaks kõige selle üle väga.

 

Ege Hirv

 

Foto: erakoguKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt