Valimisliit “Külavanemad” igas vallas – mida arvate?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. august 2013 kell 12:01 

“Kohaliku omavalitsuse valimised 20. oktoobril 2013 annavad meile suurepärase võimaluse puhastada kohaliku tasandi juhtimisstruktuurid erakondade tagatubade käsuliinidest ja võtta võim tagasi sinna, kuhu see põhiseaduse järgi kuulub – kodanikule, talunikule, külakogukonnale. Meil on vaja roiskunud erakondadelt tagala ja baas Riigikogu valimisteks ära võtta. Väga selgelt formuleeritud eesmärgid, mille saavutamine nõuab kõigi valijate tööpanust,” arvab poliitik ja ärinaine Ege Hirv Telegramile saadetud arvamusartiklis.

 

Meil on elus veel ligikaudu 3000 küla, mis asuvad 200 vallas, ja volikogude liikmeid ka enam-vähem 3000 – nende arvu saab muuta vastavalt külade arvule vallas. Veel on piisavalt  jõudu, et luua uut struktuuri ja me ei pea oma jõudu kulutama vana süsteemi ründamisele, vaid kõigi oma oskustega looma uut ja kaasaegset ja kodanikukeskset ühiskonda.

Ei ole tähtis,  millisesse erakonda külavanem kuulub või kas palub külarahvas tal erakonnast välja astuda, sest luuakse uut juhtimisstruktuuri, kus külavanem läheb vallavolikogu koosolekule eelnevalt oma kogukonnaga läbiarutatud probleemidega ja oma küla huvide eest seisma.

Külavanemad on see puhver, mis aitab tuua võimutasandi keset kogukonda, kodanikule võimalikult lähedale, ja rakendada otsedemokraatiat.

Niimoodi saab rahvas puhastada oma riiki kagebiitlikest käsuliinidest, korrumpeerunud vargabandedest, paadunud ignorantidest – luues uut ja eesrindlikku, lülitades nad süsteemist välja. Riik tuleb omavalitsuste tasandil erakondadest lahti raiuda.

Au ja kiitus Allar Jõksile, kes õiguskantsleri ja hästiinformeeritud kodanikuna meile selle poliitikavaba prao jättis, mille kaudu me nüüd vabadusse saame roomata külakogukondade võimuletoomise abil.

Kuni su küla veel elab, elad sina ka!

 

Ege Hirv, SDE liige

 

Loe ka: Postimees “Loodava valimisliidu nime on lihtne kaaperdada”

Pilt: kylauudis.ee

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt