Lugejakiri: Rahumeelne sõdur ehk kellelt küsida nõu oma huvide kaitsmisel riigi eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. jaanuar 2016 kell 14:14Hea Telegram

Kirjutan teile ühest oma päevakorras olevast probleemist.

Olen 31-aastane noormees ja elan Lõuna-Eestis. Viimse 5 aastaga on mu elus toimunud väga suuri muutusi. Alates 2010. aastast võtsin teadlikult vastu otsuse loobuda loomsest lihast oma toidulaual. Aasta pärast loobusin ka mereandidest. Ei möödunud palju aega, kui ütlesin ei ka piima-juustutoodetele. Tegin lõpparve igasuguse loomse produktiga ja minust sai vegan.

Veganlusega kaasnes mitmeid muutusi mu eluvaadetes. Näiteks austus loomade elu ja keskkonna vastu, arvamus meditsiinist, poliitikast, peavoolumeedia mõjust jpm. Ühesõnaga, tahtsin saada maailmaparandajaks.

Tahan siinkohal ära mainida seda, et Telegram on andnud mulle võimaluse näha maailmapilti pisut teise nurga alt. Ja seda heas ja huvitavas võtmes.

Tulles nüüd oma probleemi juurde tagasi. Olen läbinud ajateenistuse aastal 2004 ja osalenud ka ühel kordusõppusel pärast sõjaväge. Nüüd sain möödunud aastal Kaitseväest kutse võtta kohustuslikult osa kordusõppusest, mis
toimus maikuus 2015. Oma eluvaadete muutumise pärast kaotasin usu selle süsteemi toetusesse igas mõttes. Eirasin kutset ning otsustasin õppustele mitte ilmuda.

Mis sellega kaasnes? Kaasnes see, et olen menetlusalune isik, sest sain hakkama väärteoga ja mind võidakse karistada kuni 300 trahviühikuga või arestiga. Mind, rahumeelset inimest tahetakse nuhelda kordusõppustel mitteosalemise eest. Inimene, kes üritab võidelda rahu eest, saab selle eest karistuse, ja inimene, kes võtab relva kätte ja osaleb sõjalises näitemängus, on autoriteetne ja tunnustatud. Kas see ei tundu absurdsena?!

Kui me kõik järgiks patsifismi eesmärke, oleks maailm palju parem koht elamiseks.
Minu eesmärk on, et maailmas oleks rohkem rahu ja armastust, miks ma selle eest nüpeldada saan?! Imelik on küsida nõu või saada abi oma huvide kaitsmisel riigi eest – oma riigi eest.

Rahu ja head meelt!

Andres

 

Pilt: quotesgram.comKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt