Hando Tõnumaa: Kas EKRE on kõige kahepalgelisem erakond Eestis?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. oktoober 2017 kell 11:32pilt0Käesolevas artiklis toon välja ilmselged seigad, miks minu arvates ei ole EKRE vundamendiks mitte eestlased ja rahulik riik vaid üldiselt valitseva segaduse ära kasutamine – nad ei ole huvitatud maailmas peetavate sõdade lõpetamisest ega pagulasprobleemi lahendamisest. Mina väidan, et EKRE esindab neid samu huve, mida Merkel, kelle vastu nad nädalapäevad tagasi naiivselt protesteerisid. Kes sellest pole veel aru saanud enne selle artikli lugemist, siis ilmselt ei saa ta sellest aru ka selle järel, aga loodame parimat : ).

 

„Parim viis opositsiooni kontrollimiseks on seda ise juhtida.“ – Vladimir Lenin*

Umbes aasta tagasi rääkisin ühe EKRE fänniga ja uurisin talt, et miks ta toetab EKREt. Sain vastuseks, et väidetavalt on EKRE ainuke, kes soovib Eestis asju muuta. Ma palusin kohe, et too mulle näide, et mida teeb EKRE teistmoodi. Fänni sõnul on EKRE ainuke, kes soovib piirata pagulaste saatmist Eestisse ja andis lootust, et ehk EKRE sulgeb piirid. Ma ütlesin selle peale, et kas sa teadvustad, et piiride sulgemine tähendab sama, mis oli NSVL? EKRE fänn ütles, et talle on see okei, peaasi, et pagulased Eestisse ei tule. Ma küsisin, et kas sa saad aru, et sa soovid ise endale vanglat? Sama hästi võiks ju Tallinna ja Tartu vahel ka aed olla. EKRE fänn seletab, et see pole päris nii ja täpsustas, et pagulased tulevad Eesti naisi vägistama. Ma küsisin, et kust sa seda võtad? EKRE fänn vastas, et internetist luges. Küsisin aga kas sa seda artiklit oled lugenud, kus selgub, et kõige rohkem vägistamisi Eestis panevad toime Eesti mehed ja andsin talle Telegramis ilmunud artikli lingi.

Selle peale suunas fänn teema kõrvale ja ütles, et pagulased ja islamistid korraldavad terrorirünnakuid. Ma küsisin vastu, et kas oled kursis, et meie lähiajaloo suurim terrorirünnak, 9/11, on USA ja globaalse salavalitsuse sisetöö? EKRE fänn ütles selle peale, et „seda teavad ju kõik”. Mina: „Aga kui kõik seda teavad, siis miks te islamit kardate, kui need terrorirünnakud on sisetööd?” EKRE fänn: „Aga need uued terrorirünnakud pole sisetööd, need on päris.” Mina: „Kust sa seda tead, oled sa uurinud neid sündmusi kuskilt mujalt kui peavoolumeediast? EKRE fänn: „Mida sa sellega öelda tahad?”

Mina: „Valides EKRE, saad sa sama pasa, mida oled saanud siiani, sest EKRE esindab seda sama jõudu, mida veab Reform, Keskerakond, IRL, Sotsid jne.. Nimelt, kõikide riikide valitsused ja kõik Eesti juhtivad erakonnad esindavad hirmuühiskonda ja aitavad kaasa selle loomisele. Ja kas sa oskad öelda, mida teeb EKRE selle nimel, et pagulasi üldse poleks?” Vaikus, EKRE fänn ei osanud mitte midagi selle peale kosta.

Peale pikemat vestlust EKRE fänniga jõudis viimasele kohale, et ta lihtsalt kardab maailmas toimuvat. „Kas sa mõistad, et sa tegelikult oled langenud nende uudiste ohvriks, mida EKRE ja teised peavoolumeedia portaalid igapäevaselt kajastavad? Sa tegelikult kardad USA-d, kes neid lavastatud libaoperatsioone sõjatööstuse nuumamiseks korraldab,” sõnasin ma.

„Mida ma siis tegema peaksin?” küsis EKRE fänn.

„Ükskõik, mida sa ka ei tee, siis tea, et valides EKRE, sa oma hirmudest vabaks ei saa, sest nemad ei tegele hirmude likvideerimise ega harmoonia loomisega, sest kogu nende erakond on üles ehitatud hirmudele,” ütlesin ma.

„Ei, ma ikka valin EKRE,” sõnas paadunud fänn.

„Miks?” küsisin ma.

„Sest EKRE on minu erakond ja ma tahan näha, kas midagi muutub, kui ma nad valin,” kostis fänn.

„Kuidas saaks midagi muutuda, kui EKRE ei lähe probleemi tuumani vaid hoiab probleemi elus? Kas sa teadvustad, et EKRE kasutab kõiki terrorirünnakuid enda huvides ära ja nad ei räägi sellest, et USA ise korraldas oma 9/11 terrorirünnakud ning peale seda alustas ise neid sõdasid, mis tänaseni pagulasi toodavad? Veel enam, nii Mart kui Martin Helme mõlemad on mulle ise tunnistanud, et nad on kursis, et 9/11 võib olla sisetöö,” vastasin ma.

Fänn: „Kui nad seda teavad, siis miks nad sellest ei räägi?”

Mina: „Seda ma ei oska öelda aga võin ainult oletada – nad kas ei julge sellest rääkida või on neil keelatud sellest rääkida, aga mõlemal juhul on tulemus sama: sõdade lõpetamisest nad huvitatud pole.”

Fänn: „Kas sa võiksid palun küsida Helmede käest, miks nad nendel teemadel ei räägi?”

Hando: „Aga loomulikult…”

 

 1. aprillil 2017, saatsin ma sellise kirja Mart Helmele ja Martin Helmele:

Tere Mart ja Martin, 

Soovin teilt kommentaari mõnele küsimusele: 

1. Mida teeb EKRE selle nimel, et lõpetada ära sõjad lähis Idas, Aafrikas jne, mis toodavad pagulasi? 

2. Kas te olete kursis, et kõik viimased “terrorirünnakud” on sisetööd, kus kasutatakse kriisinäitelejaid? 

3. Miks teie ja teie uudisteportaal ei kajasta fakti, et need terrorirünnakud on falseflag/libaoperatsioonid? 

Ette tänades, Hando Tõnumaa

Sellest kirjast on möödunud pea pool aastat, kuid ma pole tänase päevani saanud Helmedelt vastust ja ausalt öeldes pole ma sugugi üllatunud. Olen korduvalt kirjutanud oma artiklites, et EKRE on kokkuvõttes sama, mis Reformierakond, Keskerakond, IRL, Sotsid jne.

 

Peavoolumeedia ja juhtivad erakonnad Eestis tegelevad rahva hirmutamisega ja pooldavad suuremaid sõjakulutusi. Täpselt seda sama poliitikat ajab ka EKRE, nende ainuke vahe on selles, et kõigele lisaks soovivad nad, et piirid sulgetaks ja pagulasi vastu ei võetaks. EKRE kasutab kõiki lavastatud terrorirünnakuid ära enda huvides. Ükskõik, mis sõja-pagulas-islami-uudis ilmub, teeb kohe EKRE nägu, et see on tõsi ja et valige meid, siis te pagulasi ei saa. Ning nagu me eespool vestlusest välja lugeda saime, kardab EKRE fänn tegelikult mitte pagulasi, vaid USA eestvedamisel juhitud süsteemi, mis pagulasi ja lakkamatut sõda pidevalt peale toodab.

 

Mida EKRE teeb ja mida EKRE ei tee

 • EKRE pooldab kaitsekulutuste (loe: sõjakulutuste) suurendamist, aga EKRE ei räägi sellest, et terrorismi vastase sõja algus ehk 9/11 on sisetöö. EKRE ei räägi ka sellest, et 2004. aastal alanud Iraagi sõja põhjus („Iraak võib ehitada tuumarelva ja neil võivad olla massihävitusrelvad“) ei leidnud ka 2010. aastal sõja ametlikuks lõpuks kinnitust, sest selleks ajaks ei olnud riigist leitud ühtegi massihävitusrelva.
 • EKRE pooldab piiride sulgemist, aga EKRE ei poolda sõdade lõpetamist ehk probleemi juurpõhjuse lahendamist. Piiride sulgemine ei tähenda, et pagulasprobleem oleks lahendatud.
 • EKRE väidab, et soovib kaitsta naisi ja lapsi aga hääletas naistevastase ning perevägivalla ennetamise ja tõkestamise nn Istanbili konventsiooni vastu. Kas nad siis ei ole teadlikud, et Eestis langeb koduvägivalla ohvriks igal aastal üle 40 000 naise? EKRE väitel on koduvägivald Eestis niigi taunitav, aga järelikult ei ole senised seadused vägivalla vähendamiseks ju toiminud?
 • EKRE lubab maksuraha mitte laristada, aga sellest hoolimata riputas võidu teiste erakondadega maksumaksja raha eest kõik linnad valimisplakateid täis.
 • EKRE ei poolda kanepi legaliseerimist, kuigi Martin Helme mõned aastad tagasi ise tunnistas mulle, et tema on kanepit pruukinud küll. Samas on ta sotside alkoholi(reklaami)piirangute idee peale öelnud, et käsu ja keelu poliitika selle saavutamisel on ebatõhus. Kas siis kanepi keelupoliitika on kuidagi alkoholikeelust tõhusam või eelistab Martin lihtsalt, et inimesed jooksid? Tuletame siinkohal meelde, et sotsiaalministeeriumi andmetel sureb alkoholi tekitatud tervisehädade tõttu igal aastal vähemalt 1000 inimest, kanepisurmasid aga registreeritud ei ole… ka teistes riikides mitte.
 • Nagu paljudes teistes küsimuses, on ka nn homoõiguslaste küsimuses EKRE kenasti oma vankri hirmu- ja vihapropaganda ette rakendanud. Siinkohal küsiksime – kui paljusid inimõigusi puudutavaid punkte ignoreerib EKRE meie rahvusriigi põhiseaduse puhul?
 • EKRE vaikib GMO-küsimustes ehk teisisõnu toetab loodust saastavat ja ebatervislikku GMO-de kasvatamist ja propageerimist.
 • EKRE lubab toetada ja edendada maaelu aga kuidas on sellega kooskõlas GMO teema? Kas mahe-põllumajandus ei olegi toetamist väärt?
 • EKRE vaikib sellel teemal, et Eesti tegi EL eesistuja-maana ettepaneku internetitsensuuriks ehk siis kas EKRE pooldab tsensuuri?
 • EKRE on nõus 100 000 euro eest panema leivad ühte kappi Keskerakonnaga ehk raha nimel on nad nõus tegema kõike?
 • EKRE hirmutab rahvast kurja Venemaaga aga EKRE ei räägi sellest, et nii USA-d kui ka Venemaad juhib üks ja sama jõud ning kogu geopoliitiline külm sõda on farss rahva lollitamiseks
 • EKRE ei räägi sellest, et Eesti valitsust kontrollib ennekõike Euroopa Liit, Euroopa Komisjon ja läbi Eesti Panga Euroopa Keskpank ehk kokkuvõttes pole mitte mingit vahet, milline erakond on võimul.
 • EKRE vaikib panganduspettuse teemal, kuhu on pahaaimamatult kaasatud enamik ühiskonnast ehk teemal, mis tegelikult mõjutab rahvast enim.
 • EKRE on vastu Eesti metsade müügile välismaalastele aga nad ei ole vastu üleüldisele metsade mahavõtmisele.
 • Mart Helme tunnistas aastal 2015 Telegramile antud intervjuus: „Ma ütleksin nii, et kui mina saaksin peaministriks, siis ühelt poolt ma oleksin väga avalik persoon, ma suhtleksin inimestega. Aga teiselt poolt ma oleksin väga salatsev persoon, sest see, mis on Eesti riigile ja rahvale oluline, seda ma püüaksin viimase hetkeni enda teada hoida, et seda ei saaks kuidagi vahepealt ära tõmmata ja nurjata. Seepärast ma ütlen, et mina ei hakkaks uurima 9/11 sündmuseid, aga ma teeksin omad järeldused”. Miks tahaks keegi valida kõige kõrgemale võimule inimest, kes lubab salatseda?
 • EKRE vaikib sel teemal, et USA riiklikul julgeolekuagentuuril NSA on õigus pealt kuulata kõikide eestlaste telefonikõnesid ja salvestada nende kõik sms-id ja e-mailid julgeoleku kaalutlustel (loe: et vältida järgmist 9/11 sarnast rünnakut, tuleb inimestesse suhtuda kui potentsiaalsetesse terroristidesse, Gestapo anyone?).
 • EKRE ei poolda karusloomafarmide sulgemist, Martin Helme isegi teatas, et loomadel on väga mugav puuris elada, sest puur on puhas ja vaktsiinid ka tehtud… Pealegi on see majandusele kasulik, seega kõik müügiks!

 • EKRE räägib igal võimalusel väikerahvaste iseseisvuse olulisusest, aga erakonna juht Mart Helme ütles 20. septembril Postimehele, et ta pole kunagi toetanud Kataloonia piirkonna Hispaaniast eraldumist. Kummalisel kombel saatis EKRE noorteliikumine Sinine Äratus 1. oktoobril pressiteate, milles avaldab poolehoidu Kataloonia iseseisvusliikumisele ja loodab näha uue rahvusriigi sündi Lõuna-Euroopas. Täna seda pressiteadet aga avalikust ruumist enam ei leia…

 

Uueduudised.ee

2015. aastal kuulsime sõpradelt, et EKRE olevat teatanud, et Telegram.ee hakkab nende ametlikuks koostööpartneriks ehk uudisteportaaliks. Me olime sellisest uudisest šokeeritud, sest Telegram on ja jääb a-poliitiliseks portaaliks ning meie veergudel saavad kajastust ainult selliste poliitikute lood, kes on kas mõne oma krutskiga hakkama saanud või julgevad ise alternatiivsetel ehk n-ö Telegrami teemadel sõna võtta. Kust võttis Mart Helme sellise jultumuse, et midagi sellist teatada? Kas tegu võis olla populistliku lükkega, et saada Telegrami lugejate hääli? Tegime koheselt avalduse, et me ei ole ega hakka EKRE partneriks, õnneks avaldas selle teate ka Postimees.ee.

Peatselt peale seda intsidenti lõi EKRE ise oma uudisteportaali www.uueduudised.ee, mis nagu EKRE-le kohane, tegeleb rahva hirmutamisega. Minge palun korra Uute Uudiste lehele – kõik uudised, mida sa seal näed käsitlevad sõda, hirmu, terrorit, ja teiste erakondade materdamist. Aga ennekõike kumab nende uudistest läbi hirm.

EKRE väitis, et nemad ei usu seda, mida kirjutatakse peavoolu meedias ja sellepärast teevad nad enda portaali, aga kummalisel kombel kajastab uueduudised.ee portaal kõiki välisuudiseid sama kallutatult nagu teised peavooluportaalid, sh ei maini nad mitte kunagi, et 9/11 on sisetöö ning et pagulaste probleemi lahenduseks oleks sõjad ära lõpetada. See on konservatiivne väljaanne hirmunud inimesele. Kuna nad (EKRE) on ise hirmul, siis on nad jõuetud ja seega pole kokkuvõttes nende tegemistel mitte mingit pointi.

 

Vahepalaks veel üks kurioosne seik. EKRE üheks rahastajaks täna on ärimees Toomas Laanpere, kes 2013. aastal ise Telegramiga ühendust võttis, sooviga toetada ja investeerida meie portaali, kuid nüüdseks on meie teed lahku läinud. Nimelt oli meil kõikide investoritega kokkulepe, et neil ei ole õigust sekkuda väljaande sisusse, sest vastasel korral ei ole tegemist vaba ajakirjandusega. Kui 2014. aasta alguses tuli Ukraina kriis, hakkas Laanpere nõudma, et meie hakkaksime inimesi hirmutama sellega, et peatselt vallutab Venemaa ka Eesti. Umbes samal ajal avaldasime artikli Ukrainas toimuvast, mille tegime koostöös Eestis elava ukrainlasega, kes tõi välja tõsiasja, et Ukraina kriis ei ole nii must ja valge nagu peavoolumeedia kajastab. See artikkel ajas aga mehel harja punaseks ja ta hakkas meid vaata et Venemaa agentideks nimetama.

Lisaks korraldas Laanpere 2014. aasta alguses meile kohtumise kahe EKRElasega (kellest üheks oli tollane erakonna noorteliikumise Sinine Äratus Tallinna ringkonna juht Jaak Madison), kes lubasid erakonna eelarvest Telegrami rahastama hakata, kui nad riigikogusse ehk riigieelarveliseks erakonnaks saavad. Vastasime pakkumisele eitavalt. Toomas aga korraldas meile mõned kuud hiljem kohtumise ärinaisega, kes samuti oli huvitatud Telegrami suurest lugejate arvust ja oli nõus meie tegevusse investeerima juhul, kui väljaande sisu keskenduks vaid äri ja poliitika teemadele ning loobuksime vaimsusest ja vandenõudest. Vastasime ka sellele pakkumisele eitavalt (naine on täna samuti EKRE liige). Nii meie teed lahku läksidki ning Laanpere leidis ühised mõttekaaslased hirmuühiskonnas.

Muide, Toomas Laanpere on ise 2014. aastal öelnud, et Telegram oli (on) ainuke kanal, mis ei flirtinud nelja maksurahal nuumatava erakonnaga. Millegi pärast aga ei oleks tal olnud midagi selle vastu, kui selleks erakonnaks oleks EKRE, kelle tegevus samuti nüüd maksumaksja toetada on.

Aga aitab vahepalast ja tagasi EKRE juurde.

 

PILT1

Noorema Helme ühel kampaaniaplakatil seisis, et nemad (EKRE) ei luba mošeesid. Kuule Martin, äkki räägiks sellest, et 9/11 on sisetöö ja neid mošeesid saad sa vältida, kui lõpetaks ära pagulaste tootmise ehk sõjad? Tead küll 9/11-t, see on see terrorirünnak, mille kohta sa paar aastat tagasi ütlesid mulle silma vaadates, et sa pead väga võimalikuks, et see on sisetöö. Miks sa sellest avalikult ei räägi?

Ma olen sellest rääkinud korduvalt, et kui rahvas soovib ära lõpetada terrori ja pagulasprobleemi, siis me peame võtma härjal sarvist ja minema selle terrori allikani – selleks on 9/11 – alustame sellest! Kes selle korraldas? Miks? Kuidas? Jne… Aga kui te ei soovi seda jama ära lõpetada, siis loomulikult palun valige oma EKRE või Reform või sotsid või vahet pole kes. Kirjutage edasi oma libauudiseid väljamõeldud terroristidest jne. Ja ärge mitte kunagi rääkige 9/11st, sest väidetavalt see ei puutu enam asjasse, kuigi enamus tänastest sõdadest said sellest alguse. Nad ei räägi nendest teemadest, mis meid päriselt mõjutavad ja huvitavad vaid mängivad rahva hirmule, kedrates lakkamatut võltsprobleemi, ise lahendust välja pakkumata, see on lõputu sõda nähtamatu vaenlasega. Me võime seda nimetada poliitikaks, aga selline poliitika on probleem – kuidas saavad nemad lahendada probleemi, kui nad on ise selle (kaas)põhjustajaks?

Tahaksin veel juhtida tähelepanu sellele, et EKRE on korduvalt avaldanud arvamust, et soovivad tagasi tuua esimese Eesti Wabariigi aegseid väärtushinnanguid. Esimese vabariigi ajal oli aga Eesti elanikkond kindlasti kultuuriliselt kirjum, kui taasiseseisvunud Eesti oma algusaegadel või isegi täna. Tallinnas oli näiteks suures osas juutide ja tatarlaste poolt asustatud linnaosad ning nii juudid kui ka muhameedlased olid juba 18. sajandil asutanud Tallinnasse oma surnuaiad praegusele Siselinna kalmistu äärealale (Pärnus oli moslemite surnuaed Alevi kalmistul, ning muhameedlaste surnuaiad olid/on ka Rakveres ja Narvas). Ja Eestis on olnud ka paar mošeed, mis nõuka ajal hävitati.

Tallinna muhameedlaste kalmistu kunagine värav. Kalmistu asutati 18. sajandi lõpus praeguse Siselinna kalmistu servale, kuid sõja ajal uputas selle pommitatabamuse saanud veesõlm. Vana kalmistumüür on aga Kaitseväe kalmistu kõrval tänaseni alles.

Tallinna muhameedlaste kalmistu kunagine värav. Kalmistu asutati 18. sajandi lõpus praeguse Siselinna kalmistu servale, kuid sõja ajal uputas selle pommitatabamuse saanud veesõlm. Vana kalmistumüür on Kaitseväe kalmistu kõrval tänaseni alles.

Ma ei tea, kuidas on teiega head lugejad, aga minu arvates on EKRE justkui ajanud segi esimese vabariigi aegse Eesti ja nõukaaegse Eesti, sest viimaste aastasadade kõige usu-, rassi- ja rahvusepuhtam Eesti oli kindlasti just Nõukogude Liidu koosseisu kuuluv Eesti… Ja mis puudutab meie rahvuskultuuri ja ajalugu, siis veel üks lustakas fakt: oma pealinna esmakordse mainimise eest peame tänama üht moslemit, sest Tallinna kandis esimest korda maailmakaardile 1154. aastal araabia geograaf Al-Idris.

Kui Sina ärkad hommikul üles ja tunned, et sulle meeldib nt Reformierakond või EKRE või Keskerakond või IRL või mõni muu, siis tea, et sulle on tõmmatud kott pähe, sest need ei ole sinu enda mõtted. Sina kui tõeline inimene, kes siin reaalsuses elab, ei ole mitte ühegi poliitilise organisatsiooni osa, sest me oleme ennekõike vaimsed olendid ja poliitika on vaimsuse vastand. Kui sa aga ärkad hommikul üles ja tunned, et mitte ükski erakond ega poliitik ei saa sind esindada mitte üheski asjas, siis oled sa tõeline inimene ja nõnda saame me sellest süsteemist välja astuda. Mina olen mina, ma olen unikaalne indiviid – see on test, mida igaüks saab ise teha.

 

Hando Tõnumaa

 

*Antud ütlust on kõikjal omistatud Vladimir Lenininile, kuid originaalallikat on üsna võimatu leida. On kuidas on – nii Lenin, kui mitmed teised režiimikehtestajad ja võimuliidrid üle maailma on kasutanud ja kasutavad seda taktikat ehk opositsiooni kontrollimist tänapäevani…