Ajatu. Hando Tõnumaa: Kas EKRE on kõige kahepalgelisem erakond Eestis?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. mai 2020 kell 15:32pilt0

Fotod: ekraanikuvad

Käesolevas artiklis toon välja ilmselged seigad, miks minu arvates ei ole EKRE vundamendiks mitte eestlased ja rahulik riik vaid üldiselt valitseva segaduse ära kasutamine – nad ei ole huvitatud maailmas peetavate sõdade lõpetamisest ega pagulasprobleemi lahendamisest. Mina väidan, et EKRE esindab neid samu huve, mida Merkel, kelle vastu nad nädalapäevad tagasi naiivselt protesteerisid. Kes sellest pole veel aru saanud enne selle artikli lugemist, siis ilmselt ei saa ta sellest aru ka selle järel, aga loodame parimat : ).

Artikkel ilmus algselt oktoobris 2017.

 

„Parim viis opositsiooni kontrollimiseks on seda ise juhtida.“ – Vladimir Lenin*

Umbes aasta tagasi rääkisin ühe EKRE fänniga ja uurisin talt, et miks ta toetab EKREt. Sain vastuseks, et väidetavalt on EKRE ainuke, kes soovib Eestis asju muuta. Ma palusin kohe, et too mulle näide, et mida teeb EKRE teistmoodi. Fänni sõnul on EKRE ainuke, kes soovib piirata pagulaste saatmist Eestisse ja andis lootust, et ehk EKRE sulgeb piirid. Ma ütlesin selle peale, et kas sa teadvustad, et piiride sulgemine tähendab sama, mis oli NSVL? EKRE fänn ütles, et talle on see okei, peaasi, et pagulased Eestisse ei tule. Ma küsisin, et kas sa saad aru, et sa soovid ise endale vanglat? Sama hästi võiks ju Tallinna ja Tartu vahel ka aed olla. EKRE fänn seletab, et see pole päris nii ja täpsustas, et pagulased tulevad Eesti naisi vägistama. Ma küsisin, et kust sa seda võtad? EKRE fänn vastas, et internetist luges. Küsisin aga kas sa seda artiklit oled lugenud, kus selgub, et kõige rohkem vägistamisi Eestis panevad toime Eesti mehed ja andsin talle Telegramis ilmunud artikli lingi.

Selle peale suunas fänn teema kõrvale ja ütles, et pagulased ja islamistid korraldavad terrorirünnakuid. Ma küsisin vastu, et kas oled kursis, et meie lähiajaloo suurim terrorirünnak, 9/11, on USA ja globaalse salavalitsuse sisetöö? EKRE fänn ütles selle peale, et „seda teavad ju kõik”. Mina: „Aga kui kõik seda teavad, siis miks te islamit kardate, kui need terrorirünnakud on sisetööd?” EKRE fänn: „Aga need uued terrorirünnakud pole sisetööd, need on päris.” Mina: „Kust sa seda tead, oled sa uurinud neid sündmusi kuskilt mujalt kui peavoolumeediast? EKRE fänn: „Mida sa sellega öelda tahad?”

Mina: „Valides EKRE, saad sa sama pasa, mida oled saanud siiani, sest EKRE esindab seda sama jõudu, mida veab Reform, Keskerakond, IRL, Sotsid jne.. Nimelt, kõikide riikide valitsused ja kõik Eesti juhtivad erakonnad esindavad hirmuühiskonda ja aitavad kaasa selle loomisele. Ja kas sa oskad öelda, mida teeb EKRE selle nimel, et pagulasi üldse poleks?” Vaikus, EKRE fänn ei osanud mitte midagi selle peale kosta.

Peale pikemat vestlust EKRE fänniga jõudis viimasele kohale, et ta lihtsalt kardab maailmas toimuvat. „Kas sa mõistad, et sa tegelikult oled langenud nende uudiste ohvriks, mida EKRE ja teised peavoolumeedia portaalid igapäevaselt kajastavad? Sa tegelikult kardad USA-d, kes neid lavastatud libaoperatsioone sõjatööstuse nuumamiseks korraldab,” sõnasin ma.

„Mida ma siis tegema peaksin?” küsis EKRE fänn.

„Ükskõik, mida sa ka ei tee, siis tea, et valides EKRE, sa oma hirmudest vabaks ei saa, sest nemad ei tegele hirmude likvideerimise ega harmoonia loomisega, sest kogu nende erakond on üles ehitatud hirmudele,” ütlesin ma.

„Ei, ma ikka valin EKRE,” sõnas paadunud fänn.

„Miks?” küsisin ma.

„Sest EKRE on minu erakond ja ma tahan näha, kas midagi muutub, kui ma nad valin,” kostis fänn.

„Kuidas saaks midagi muutuda, kui EKRE ei lähe probleemi tuumani vaid hoiab probleemi elus? Kas sa teadvustad, et EKRE kasutab kõiki terrorirünnakuid enda huvides ära ja nad ei räägi sellest, et USA ise korraldas oma 9/11 terrorirünnakud ning peale seda alustas ise neid sõdasid, mis tänaseni pagulasi toodavad? Veel enam, nii Mart kui Martin Helme mõlemad on mulle ise tunnistanud, et nad on kursis, et 9/11 võib olla sisetöö,” vastasin ma.

Fänn: „Kui nad seda teavad, siis miks nad sellest ei räägi?”

Mina: „Seda ma ei oska öelda aga võin ainult oletada – nad kas ei julge sellest rääkida või on neil keelatud sellest rääkida, aga mõlemal juhul on tulemus sama: sõdade lõpetamisest nad huvitatud pole.”

Fänn: „Kas sa võiksid palun küsida Helmede käest, miks nad nendel teemadel ei räägi?”

Hando: „Aga loomulikult…”

  1. aprillil 2017, saatsin ma sellise kirja Mart Helmele ja Martin Helmele:

Tere Mart ja Martin, 

Soovin teilt kommentaari mõnele küsimusele: 

1. Mida teeb EKRE selle nimel, et lõpetada ära sõjad lähis Idas, Aafrikas jne, mis toodavad pagulasi? 

2. Kas te olete kursis, et kõik viimased “terrorirünnakud&

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt