Eesti Energia teeb ettepaneku üldteenuse hinna muutmiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2013 kell 19:30Eesti Energia teeb konkurentsiametile ettepaneku regulatsiooni muutmiseks nõnda, et üldteenuse hinnakujundus muutuks kulupõhiseks. Nimelt ületas üldteenuse hind jaanuaris börsipaketi hinna.

Kuna üldteenuse klientide teenindamiseks tehtud kulud ei sõltu kliendi poolt tarbitud kilovatt-tundide hulgast, peaksid need üldteenuse arvel kajastuma eraldi tasuna, mis oleks võrdne kõigile ületeenuse klientidele sõltumata tarbimiskogusest.

Täna tuleb aga kulud jagada kilovatt-tundidele, mis tõstab üldteenuse kilovatt-tunni hinda ning tekitab olukorra, kus suurema elektritarbimisega üldteenuse kliendid maksavad kinni väiksema elektritarbimisega klientide teeninduskulu.

 

Üldteenusega liituvad kliendid, kes ei ole ühegi elektrimüüjaga elektrilepingut sõlminud. Üldteenuse kasutamine on vabatahtlik. Elektriarvel lisanduvad üldteenuse hinna alusel ostetavale elektrienergiale ka võrguteenus, taastuvenergiatasu ja elektriaktsiis.

 

Jaanuarikuus oli Eesti Energia teatel üldteenuse ühetariifne hind 5,84 senti kilovatt-tunnist, paketi “Muutuv” keskmine hind oli möödunud kuul 5,4 senti ja “Kindel” hind 5,8 senti kilovatt-tunnist.

Kahetariifse võrgulepinguga üldteenuse kliendid ostavad elektrit päevahinnaga 6,43 s/kWh ja ööhinnaga 5,15 s/kWh.

Allikad: Delfi Majandus, ERR

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt