Sandor Liive tegi oma elektripaketi neli korda ümber

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. veebruar 2013 kell 10:11 

Ekspress tegi intervjuu Eesti Energia juhataja Sandor Liivega. Räägiti spioonidest, ärist Ameerikas ning elektri hinnast, mis rahvast ärritab.

 

Inimesed kiruvad, et elekter on kallis. Miks elektri hind kasvas?

Elekter läks vabaturu kaubaks. Hind kujuneb turul. Paraku oli senine suletud turu hind odavam kui turuhind – see vahe oli ammu teada.

Euroopa Liidu liikmena peame elektriturul turumajanduse juurutama. Eks me olime 50 aastat plaanimajandust proovinud, ei tulnud välja. Ei usu mina, et see elektrimajanduses plaanimajanduse jätkamine paremat hinda tooks.

 

Millist paketti Sa oma kodus kasutad?

(Vastab eriti rõhutatult nagu deklamaator teise klassi luulekonkursil.) Kindel. Fikseeritud hind aastaks. Loomulikult ostan elektrit Eesti Energialt.

 

Miks tegid sellise valiku?

Kui päris aus olla, siis ma neli korda tegin [lepingu] ümber. Hinnad muutuvad ja 14 päeva saab interneti kaudu tehtud lepinguid muuta.

Põhjus oli väga lihtne. Miks ma peaksin võtma endale riski? Kui väljas on külmem, siis läheb tavaliselt elektri hind börsil kallimaks ja samas ka tarbitud kogused lähevad üles, sõltuvalt sellest, kui külm väljas on ja palju küpsetad. Miks ma peaksin võtma endale kahekordse riski?

 

 

Loe täispikka artiklit Eesti Ekspressist.

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt