Arsali intsident ehk kes oli eestlaste röövi taga Liibanonis?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. veebruar 2013 kell 11:04 

Minut.ee kirjutab, et eelmisel reedel toimus Liibanonis Bekaa orus asuvas Arsali linnas vahejuhtum, mida serveeriti maailma meedias erineva kastmega. Versioonid sarnanevad selles osas, et Liibanoni armee üksused läksid Arsali linna kedagi vahistama ja sattusid tule alla, mille käigus kaks (osadel andmetel neli) sõdurit hukkus.

 

Ühes versioonis on kahtlusaluseks Khaled Hmayed. Teises, valdavalt saksakeelses versioonis transkribeeritakse tema nime Chalid Hmejid ja nimetatakse teda inimröövijate klanni liikmeks. Selles versioonis seostatakse tagaotsitavat otseselt Eesti kodanike rööviga 2011. aasta märtsis.

Kolmandas versioonis ei nimetata kahtlusaluse nime, kuid öeldakse, et vahistama mindi Jabhat al-Nusra äärmusliku relvarühmituse liiget, kes liigub tihti Liibanoni ja Süüria vahel. Viimast versiooni edastab ka Reuters.

 

Konflikt Arsali linnas ei ole seni veel lõppenud, kuigi Khaled Hmayed olevat tulevahetuses hukkunud. Liibanoni armee on piirkonna sisse piiranud ning lubab kõik tulevahetuses osalenud vahistada ja kohtu alla anda, mõnede allikate kohaselt on piirkonnas kuni 5000 äärmuslast. Naharneti versioon toob selgelt välja, et Hmayed oli terrorirühmituse Vaba Süüria Armee (Free Syrian Army – FSA) liige ja Eesti kodanike rööviga seotud.

 

Minut.ee kommenteerib juhtumit järgnevalt: “Minut suhtub mõistvalt tööpuuduses vaevlevate Eesti ajakirjanike soovimatusse sõnaselgelt öelda, et meie maksumaksja N miljonit eurot anti sinise äärega alustaldrikul üle Süüria valitsuse vastu võitlevatele äärmuslikele relvarühmitustele, keda harilikult (Afganistanis, Iraagis, Malis jne) terroristideks nimetatakse.”

 

Allikas: Minut.ee

 

Lisalugemist: Reuters, Naharnet 1 ja 2,

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt